banner

Květnová aukce aukce starožitností, výtvarného umění a sběratelských předmětů.

Online v 19:00

Starožitnosti, výtvarné umění, šperky, sběratelské předměty

19. 5. 2022 od 19hod.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
8 500 Kč
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
Francie, Sévres 1804 - 1809 Bílý a zlacený porcelán Období a styl: francouzský empír císaře Napoleona Šálek ve tvaru labutě s reliéfním ornamentem peří, zlaceným zobákem, uvnitř silně zlacený. Podšálek oválného tvaru. Zdobeno reliéfním ornamentem palmety a zlacenými linkami. Značeno zespodu: červeně M. Imp. de Sévres, červené linky. Vincennes - Sévres, Francie, Císařství Napoleon I. Výška 9 cm. Šířka podšálku 15 cm.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
7 200 Kč
Československo 1930 -1940 Bezbarvé, modré, leptané a broušené sklo Období a styl Art Deco Signováno v dolní části Kulatého tvaru. Silnostěnné bezbarvé sklo přejímané a vrstvené modrým sklem. Zdobené po obvodu leptaným a modrým ornamentem. Broušené čočky a hvězdy. Značeno: R. Krasno. Výška 22 cm. Průměr 24 cm.
Item image
Konečná cena:
6 500 Kč
Vyvolávací cena:
2 900 Kč
Čechy, Karlovy Vary 1880 -1930 Žluté 18karátové zlato, obecný kov Délka jehlice 55 mm Výška postavy Napoleona 21 mm, celková délka 77 mm Zlato o ryzosti Au 750/1000, celková hmotnost 3,90 gr Postava stojícího císaře Napoleona z 18karátového zlata. Hranolovitá jehlice, zdobená ve střední části stáčeným dekorem. Pozlacený spodní toulec s postranními úchyty. Spodní část jehlice se šroubovicí. Originální krabička se jménem klenotníka: A. Simon, Karlsbad.
Item image
Konečná cena:
26 000 Kč
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
Československo, 2. pol. minulého století Přírodní vltavín, žluté 14karátové zlato Rozměr vltavínu 37 x 36 x 20 mm, přibližná hmotnost vltavínu 24,60 gr Ryzost Au 585/1000, přibližná čistá hmotnost zlata 5,20 gr, celková hmotnost 32,60 gr. Boleta puncovního úřadu Velký vltavín zvaný též moldavit, drahokam vzniklý při dopadu meteoritu. Rozježené skulptace, nadprůměrné váhy. Zasazený v okruží, obroučce ze žlutého zlata se závěsem. Nově označeno českým puncem: hlava labutě.
Item image
Konečná cena:
8 000 Kč
Vyvolávací cena:
7 200 Kč
Jižní či Střední Amerika, minulé století Řezba, dřevo, polychromie, zlacení, stříbro ? Výška 48 cm Ve Španělském koloniálním stylu. Stojící socha Archanděla Michaela oblečeného v dekorativním šatu s tmavě modrým a červeným pláštěm. Podstavec ve tvaru stylizovaných oblaků s ležícím pokořeným drakem a stříbrným půlměsícem. Místy socha poškozená. V zadní části připevněná křídla s reliéfním ornamentem ze stříbra, či postříbřená. Osvědčení Národního památkového ústavu.
Item image
Konečná cena:
36 000 Kč
Vyvolávací cena:
24 000 Kč
Střední Evropa 1740-1760 Olej na plátně 77,5 x 63,5 cm Nesignováno Celkový rozměr 97 x 85 cm Portrét Marie Terezie arcivévodkyně rakouské, královny uherské a české, ve stříbřitých brokátových šatech s krajkami, drahocennými šperky, světle modrými mašlemi, modrým pláštěm podšitým hermelínem ( kožešiny z hranostaje ) . Plátno podžehleno. Zlatý rám s reliéfními kytičkami a ornamentem.
Item image
Konečná cena:
50 000 Kč
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
Československo, rok 1921 Olej na kartonu 46 x 54 cm Signováno vlevo dole s datací 1921 Vystaveno na členské výstavě Spolku výtvarných umělců Myslbek v Praze roku 1937 Celkový rozměr 56 x 64,5 cm Luxusní budoir či budoár s ložnicí hraběnky Colloredo Mansfeld, se starožitným nábytkem, obrazy, kobercem, kožešinami a doplňky, se zelenými tapetami se zlatými pruhy. Originální stříbrný rám s ručně řezanými ornamenty v rozích s mřížkou. Vzadu na kartonu originální papírový štítek: VI. Členská výstava Myslbeka v Pavilonu v Praze 1, Příkopy.
Item image
Konečná cena:
24 000 Kč
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
Čechy, Morava 1898-1910 Olej na kartonu 23 x 32,5 cm Signováno vpravo dole V impresionistickém stylu Celkový rozměr 35,5 x 44,5 cm Krásná ukázka mistrovské malby významného moravského malíře, předního žáka profesora Julia Mařáka. Zobrazující volský povoz s rolníkem na pohyblivém válci při srovnávání plochy. Široký dobový hladký rám s ornamentální vnitřní lištou.
Item image
Konečná cena:
44 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Čechy, rok 1911 mezzotinta na papíře rozměr tiskové plochy 550 x 490 mm signováno vpravo dole tužkou celkový rozměr 84,4 cm x 72,2 cm Tzv. velká letní noc, číslo soupisu 55. - Max Švabinský : Grafické dílo, Ludvík Páleníček a Zuzana Švabinská, Národní galerie Praha 1976. K námětu inspirovala Švabinského srpnová noc v roce 1911 v Kozlově, kam jezdil. Velký grafický list sběratelsky vyhledávaný z nejlepšího umělcova období. Originální Eckův rám s plátkovým zlatem, paspartou a sklem.
Item image
Konečná cena:
11 000 Kč
Vyvolávací cena:
4 800 Kč
Evropa 1780-1870 Měď, cín Délka 26 cm, výška 10 cm Měděná oválná klenutá forma, tvarovaná v horní části do tvaru ležícího prasátka. Tepaná a tlačená. Kulatý úchyt.
Item image
Konečná cena:
490 000 Kč
Vyvolávací cena:
250 000 Kč
Střední Evropa 1845 - 1855 Olej na dřevě 24,5 x 31,5 cm Signováno vpravo dole Jos. Nawratil Celkový rozměr 38 x 45 cm Období a styl romantismus, biedermeier Žánrový výjev s postavami v horské krajině s chatou, stromy, balvany a mračny. Originální plátkovým zlatem zlacený rám, zdobený reliéfními rokokovými ornamenty. Znamenitá ukázka mistrovské malby našeho význačného malíře 19. století. Obraz vynikající kvality a galerijní hodnoty. Vzadu na dolní části rámu dobový přípis : PARTHIE BEI KLEMENSDORF BEI ....dále nečitelné.
Item image
Konečná cena:
380 000 Kč
Vyvolávací cena:
240 000 Kč
Střední Evropa 1845 - 1855 Olej na dřevě 23,5 x 30 cm Signováno vlevo dole Jos. Nawratil Celkový rozměr 37,5 x 44 cm Období a styl romantismus, biedermeier Žánrový výjev s postavami, pasáčky u ohně, ve skalnaté krajině s vodopádem, balvany, horskými jehličnatými stromy, v krajině s bouřkovými mračny. Originální plátkovým zlatem zlacený rám, zdobený v čelní části bohatým rokokovým reliéfním ornamentem. Znamenitá mistrovská malba našeho jednoho z vůbec nejlepších krajinářů poloviny 19. století. Obraz vynikající kvality a galerijní hodnoty. Vzadu v dolní části dřevěné desky dobový přípis : PARTHIE BEI FERCHENHEIM BEI WINTERBERG.