Československo kolem roku 1938 bílá glazovaná fajáns název modelu: Žnečka, číslo modelu 775 soška mladé ženy v šátku vázající povříslem snop obilí obdélně reliéfně tvarovaný podstavec signováno na soklu autorem Emanuel Kodet (1880-1954) značeno zespodu: vtlačená značka Keras, písmena K S Bechyně, trojúhelník, tištěno Made in Czechoslovakia Keras (Keramická obchodní společnost v Bechyni výška 32 cm, šířka 22 cm