banner

Prosincová aukce starožitností, výtvarného umění a sběratelských předmětů

Online v 19:00

Obrazy, kresby, malby, grafiky, porcelán, sklo, šperky, svítidla, kov, kuriozity, knihy, stříbro a bytové doplňky

8. 12. 2021 od 19.00h

Doporučené

Item image
Konečná cena:
6 500 Kč
Vyvolávací cena:
3 300 Kč
Československo, Bechyně - kolem roku 1922 bílá a černá malovaná fajáns ve stylu Vídeňské secese socha sedící dívky v šatech držící misku v ruce, na druhé straně stojící páv uprostřed reliéfní černobílý pás se secesními květy návrh modelu - František Kopecký po roce 1903 značeno zespodu: černě K S Bechyně, made in Czechoslovakia Keras Bechyně (Keramická akciová společnost v Bechyni) výška 37 cm
Item image
Konečná cena:
65 000 Kč
Vyvolávací cena:
4 400 Kč
Čechy 1909-1910 ručně malovaná a zlacená keramika se smetanově bílou glazurou ve stylu vídeňské secese kruhové plné podšálky, šálky soudkovitého tvaru s kulatým úchytem, soudkovitá cukřenka s postanními kulatými úchyty a klenutým víčkem, konvička se stylizovanou nálevkou a kulatými úchyty zdobeno zlaceným ornamentem a linkami, malováno zelenými a žlutými kruhy značeno zespodu: vtlačená značka MP, číslo modelu 486. Vilemína (Minka) Podhajská (1881-1963) výška: šálek 6 cm, konvička 15,5 cm, cukřenka 9,5 cm
Item image
Konečná cena:
8 000 Kč
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
Německo, kolem roku 1927 bílý a barevný porcelán období a styl Art deco raritní velká socha koně ve skoku přes vysoký travnatý porost oválný klenutý bílý podstavec s reliéfními výstupky ve tvaru trávy či vegetace značeno zespodu: zeleně Rosenthal Germany, sign. M. Her. Fritz, tlačeným číslem modelu 772/I. Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948) žák u firmy Lorenz Hutschenreuther, navrhoval sochy a sošky pro Míšeň a Rosenthal výška 31 cm šířka 47 cm
Item image
Konečná cena:
4 500 Kč
Vyvolávací cena:
4 400 Kč
Praha 1900-1920 žluté zlato o ryzosti Au 580/1000 celková hmotnost 4 gr období a styl secese jemný zlatý řetízek přívěsek (koliér) zdobený vsazenými broušenými turmalíny (rubelity) v horním oválném rámečku a spodní slze, uprostřed dva malé kulaté usazené broušené skleněné kamínky značeno pražským rakousko-uherským puncem - hlava lišky, písmeno C
Item image
Konečná cena:
7 500 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Vídeň 1870-1930 postříbřená mosaz, zelený mramor stříbřená soška slavného vojevůdce Evžena Savojského, vítěze bitev s tureckou armádou (podle jezdecké sochy monumentálního pomníku umístěného na Heldenplatz v Hofburgu ve Vídni, vytvořeno v bronzu sochařem Antonínem Dominikem Fernkornem v letech 1860-1865) mramorový zelený obdélný odstupňovaný podstavec, nepatrně poškozená spodní hrana podstavce výška 16,5 šířka 13,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
11 900 Kč
Střední Evropa 1765-1780 olej na plátně, rentoilováno portrét císařovny Marie Terezie v černém oděvu s Královským uherským řádem sv. Štěpána světle hnědý dřevěný masivní zkosený rám s černě mořeným okrajem nesignováno celkový rozměr: 54,5 cm x 46,5 cm
Item image
Konečná cena:
22 000 Kč
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
Německo 1635 4 lepty (Praha, Praha, Praha a Norimberk) v paspartě a rámu celkový rozměr 30,7 cm x 35,7 cm vydal A. Hogenberg r. 1635 v Kolíně
Item image
Konečná cena:
7 500 Kč
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
Čechy 1750-1780 dřevo, řezba, zlacený polychrom oválná hlavička andílka nakloněná k pravé straně, vlasy anděla stažené dozadu ve tvaru vln, ve zlatobronzové barevnosti křídla anděla zlacená výška 30 cm šířka 30 cm Osvědčení NPÚ přiloženo