Německo, Dresden po r. 1902 bílý, malovaný, zlacený porcelán v rokokovém stylu klenuté víčko s otvory v horní části, úchytem ve tvaru fialového poupěte se šroubovacím uzávěrem zdobeno barevnými malovanými svazečky květin a drobných kvítků značeno zespodu: modrá propletená písmena SP, Dresden Sächsische Porzellan - manufaktur Dresden výška 12,5 cm