Československo, Stará Role 1920-1940 bílý, ručně malovaný a zlacený porcelán kulatá obloukovitě tvarovaná dózička, klenuté víčko zdobené barevným florálním ornamentem vycházejícím z motivů lidové kultury Československa, orámovaná červenou linkou, zlacený okraj boční strany dózy s klenutými barevnými medailony, červenými linkami a tyrkysovým ornamentem značeno zespodu: červené jablíčko a písmeno T v rámečku, č. vzoru 142M, RČS František Fromek, Lidová malírna v Telči zelená značka porcelánky Stará Role výška 6 cm průměr 10 cm