Mexiko 60.-70. léta minulého století sterlingové stříbro o ryzosti Ag 925/1000 celková hmotnost 11,55 gr náhrdelník tvořený jemnými oválnými stříbrnými prvky vytvářejících šest splývavých stříbrných řetízků zdobených oválnými kamínky připomínající tyrkysy a stříbrnými kuličkami, spojené v dolní části čtvercovým medailonem řetízky zakončené stylizovanými zvonečky v horní části článkový řetízek a kruhový uzávěr značeno: Sterling, nový český punc (hlava kamzíka s číslem) délka 35 cm