#20

TARANTELLA - GUSTAV OPPEL, ROSENTHAL

#20

Porcelain
1 limit
154 zobrazení
Vyvolávací cena: 7 700 Kč
15. 12. 2022 19:00

Německo rok 1926 Bílý, barevný a zlacený porcelán Období a styl : art deko Autor modelu : Gustav Oppel ( 1891 - 1978 ) , název modelu : Tarantella, pro porcelánku Rosenthal Výška 25 cm Dívka tančící lidový tanec zvaný Tarantella pocházející z jižní Itálie. Oblečená v modrém splývavém šatě zdobeném art dekovým vzorem, se světle modrými třásněmi se zlatým lemováním, černým kloboukem posazeným na hlavě. Bílý podstavec ve stylu art deko. Signováno na podstavci : G. Oppel. Značeno zespodu : zeleně Rosenthal Selb-Bavaria, originální zlatá nálepka : Rosenthal Weltmarke des Porzellans.