banner

Prosincová aukce starožitností, výtvarného umění a sběratelských předmětů.

Starožitnosti, obrazy, sběratelské předměty, sbírka a sochy Ladislava Šalouna
Online v 19:00

Je nám ctí Vás pozvat na naší aukci širokého sortimentu hodnotných starožitností, kvalitních obrazů a netradičních zajímavých artefaktů. Rádi Vás uvidíme na prohlídce předmětů na naší adrese Náměstí Kinských 7, Praha 5. Též na www.starozitnosti.cz a telefonním čísle +420 257 311 245.

Doporučené

Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
7 700 Kč
Německo rok 1926 Bílý, barevný a zlacený porcelán Období a styl : art deko Autor modelu : Gustav Oppel ( 1891 - 1978 ) , název modelu : Tarantella, pro porcelánku Rosenthal Výška 25 cm Dívka tančící lidový tanec zvaný Tarantella pocházející z jižní Itálie. Oblečená v modrém splývavém šatě zdobeném art dekovým vzorem, se světle modrými třásněmi se zlatým lemováním, černým kloboukem posazeným na hlavě. Bílý podstavec ve stylu art deko. Signováno na podstavci : G. Oppel. Značeno zespodu : zeleně Rosenthal Selb-Bavaria, originální zlatá nálepka : Rosenthal Weltmarke des Porzellans.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
Německo, Sasko rok 1756 Ručně malovaná fajáns, cín, stříbrná mince Období a styl : baroko Výška 26 cm Fajánsová holba válcovitého tvaru s horními a dolními kobaltovými linkami. Ústřední motiv tří malovaných kartuší stříkaných manganem, oddělené nahoře a dole žlutými zářícími lístky. Cínová patka, okruží. Klenuté cínové víčko zdobené reliéfním ornamentem s kulovitou opěrkou palce. Uprostřed vsazená stříbrná mince s portrétem Marie Terezie. Gravírované iniciály mezi děleným letopočtem : 17 M. E. M. 56.
Item image
Aktuální cena:
13 400 Kč
Vyvolávací cena:
13 400 Kč
Praha, Čechy 1870 - 1890 Žluté a růžové zlato Ryzost Au 580 / 1000, celková hmotnost 15,85 gramů Období a styl : biedermeier Výška 51 mm Zlatý oválný medailon s otevírací přední částí na pantu. Zdobený na čelní straně prořezávaným a reliéfním motivem opasku se třemi kulatými přezkami a svislou vloženou destičkou z růžového zlata. Uvnitř zlaté oválné rámečky se sklem na vložení fotografií či jiných osobních předmětů. Horní pohyblivý oválný závěs a pevný úchyt. Značeno : pražský rakousko-uherský punc hlava lišky s písmenkem C. Jedno sklíčko prasklé.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
Praha, Čechy 1675 - 1700 Olej na dřevě 20,5 x 15,5 cm Období a styl : manýrismus Nesignováno Celkový rozměr s rámem 24 x 19 cm Osvědčení Národního památkového ústavu Polopostava sedící dívky, sv. Cecilie, hrající na varhany. Před ní se vznáší andílek hrající na loutnu. V levém horním rohu světlý nápis : S. Cicilia. Vzadu na dřevěné destičce papírový štítek s popisem a určením provenience od dr. Jaromíra Šípa z Národní galerie. Kristián Schröder, též Šreter či Schrötter ( 1655 Goslar, Harz - 1. 5. 1702 Praha ) : malíř v Praze. Dvorní malíř hraběte Jana Joachima Slavaty. Studijní cesta do Itálie v Římě a Benátkách v letech 1677 - 1679. Roku 1684 byl zvolen inspektorem Královské Obrazárny a jmenován českým císařským dvorním malířem. Roku 1694 se stal představeným Bratrstva malířů Malostranských. Byl učitelem slavného českého barokního malíře Petra Brandla. Roku 1691 pracoval na malířské výzdobě Španělského sálu na Pražském Hradě. Tenký světlý stříbrný rámeček.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
Čechy rok 1910 Patinovaný bronz Období a styl : secese Původní odlitek Signováno písmenem v horní části plinty, podstavce Výška 32,5 cm Socha stojící nahé dívky či mladé ženy s obličejem schovaným v jejích dlaních. Sochařsky pojatá zadní spodní část sochy plynule přecházející do plinty, podstavce. Symbolistně pojatá scéna. Publikováno v knize : Petr Wittlich - Sochařství české secese strana 247.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
27 000 Kč
Čechy rok 1899 Patinovaný bronz Expresivní bronzové symbolistní figurální sousoší Nesignováno Výška 35 cm, šířka 23 cm Bronzové sousoší stojící ženy s dítětem v náručí. Vedle ní stojící schoulený muž s rancem věcí na ramenou. Nepravidelný reliéfně tvarovaný podstavec. Publikováno v knize : Petr Wittlich - Sochařství české secese stránka číslo 237, výstava Ladislava Šalouna - Lobkovický palác Praha 2000.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
33 000 Kč
Čechy 1910 - 1925 Pastel na kartonu 84 x 71 cm V salonním secesním stylu Signováno vpravo dole Celkový rozměr s rámem 100 x 87 cm Ústřední námět sedící nahé plavovlasé dívky s pokrčenou nohou, tělem otočeným zády. Sedící v křesle u látkového závěsu. Modré pozadí obrazu. Originální patinovaný rám francouzského typu s reliéfními ozdobami a sklem.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
25 300 Kč
Československo 1925 - 1929 Olej na kartonu 40 x 53 cm Signováno vlevo dole Z umělcova vyzrálého období Celkový rozměr s rámem 55 x 69 cm Písemný odborný posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře, autora velké monografie o malíři Ústřední motiv volné zimní krajiny z širšího okolí Hlinska, nejspíše v blízkosti Svobodných Hamrů, kde malíř František Kaván v druhé polovině dvacátých letech minulého století trvale bydlel. Jímavý ráz obrazu až s omamným koloritem. Dobový stříbrný patinovaný rám s reliéfní dekorací a vnitřní zlatou linkou.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
4 400 Kč
Vídeň, Rakousko 1923 - 1938 Bílý, barevný, malovaný a zlacený porcelán Ve stylu art deko Wiener Porzellanfabrik Augarten Výška 17 cm Stolní porcelánová lampička ve tvaru sedícího šaška, držícího měšec se zlaťáky v jedné ruce.V druhé pozdvižené ruce drží peníz. Odnímatelná horní část, hlava usměvavého šaška, uvnitř ukrývající porcelánovou objímku na žárovku.Originální látková šnůra. Značeno zespodu : modře Wien, červeně Augarten Austria.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
27 500 Kč
Střední Evropa 1740 - 1770 Ořechová dýha, intarzie, dubový masiv Období a styl : baroko Výška 67 cm, šířka 122 cm, hloubka 67 cm Klasického tvaru. Zdobená intarzovanými pásy kořenicí, intarzovanými orámovanými poli různých tvarů. Čela šuplíků konvexně tvarované, dýhované. Mosazné originální zdobené kování zlacené v ohni. Používaný stav, místy s trhlinkami.