#13

Oldřich Tichý
(1959)

Svítání

Tichý Oldřich (1959) - Svítání
#13

Oldřich Tichý
(1959)

Svítání

361 zobrazení
14 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
18. 10. 2020 18:00

2017, 45x53cm, olej na kartonu, signováno PD, volný list

Oldřich Tichý, český malíř, se narodil 15. září 1959 ve Zlíně. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti, kde se věnoval malbě v letech 1974–1978, a později pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1980–1986. Jeho umělecké práce jsou zastoupeny ve sbírkách renomovaných institucí, včetně Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Státní galerie ve Zlíně, Státní galerie v Náchodě, Středoevropské galerie v Praze, galerie Cobra v Paříži, galerie 14 v Lausanne a galerie Dijkstra v Antverpách.

Oldřich Tichý je také členem Sdružení výtvarných umělců Mánes (SVÚ Mánes). Jeho práce byly publikovány v mnoha domácích a zahraničních knihách o českém umění. Mimo Českou republiku jsou jeho díla umístěna ve sbírkách soukromých kolekcí v Německu, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku, Francii a Anglii.

V raném životě žil Oldřich Tichý ve Zlíně a do roku 1980 zde setrval. Jeho umělecký projev byl ovlivněn nejen harmonickým prostředím početné rodiny, ale i pobyty u prarodičů v Tichově u Valašských Klobouk. Kontakt s prostředím valašského venkova a poznání života tamních obyvatel, kde existenční vazby člověka s přírodou hrály stále významnou roli, měly výrazný dopad na jeho uměleckou tvorbu.