#22

Aleš Knotek
(1956)

V šestém nebi

Knotek Aleš (*1956) - V šestém nebi
#22

Aleš Knotek
(1956)

V šestém nebi

309 zobrazení
20 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2016, 22x60cm, komb.technika na dřevě, signováno LD, nerámováno

Aleš Knotek, významný malíř a grafik, se narodil 5. srpna 1956 v Ivančicích. V současné době žije a pracuje v Praze. Jeho profesionální výtvarná činnost zahrnuje malbu, kresbu, grafiku a plastiku.

V roce 1983 úspěšně absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliéru profesora Bělohradského. Jeho umělecká dráha se dále rozvíjela, a stává se zakládajícím členem umělecké skupiny TUNEL, členem skupiny TORZO a od roku 1995 také členem Spolku výtvarných umělců MÁNES.

Aleš Knotek je známý svými samostatnými výstavami, kterých uspořádal nespočet. Kromě toho se účastnil mnoha kolektivních výstav jak v České republice, tak i v zahraničí, v zemích jako Švýcarsko, Holandsko, Francie, Polsko, Slovinsko a Belgie. Jeho díla přinášejí jedinečný pohled na svět výtvarného umění a odrážejí jeho uměleckou invenci a kreativitu.

Aleš Knotek je významnou osobností české výtvarné scény a jeho práce jsou součástí nejen domácích, ale i mezinárodních uměleckých sbírek.