2021, 54x35.5cm, akryl na plátně, signováno zezadu, nerámováno
Aleš Novák je významný malíř, sochař a architekt, narozený v roce 1979. Absolvoval pražskou UMPRUM, kde studoval v ateliéru socha I pod vedením umělců Kurta Gebauera, Dominika Langa a Edit Jeřábkové. Získal také vzdělání na Fakultě architektury Technické univerzity v Liberci.
Jeho tvorba zahrnuje krajinomalbu a sochařství, a věnuje se jim dlouhodobě. Pro Aleše Nováka není důležitá pouze fyzická a umělecká stránka jeho života, ale také stránka duchovní, která se odráží v jeho výtvarném projevu.
Během své kariéry na výtvarné umělecké scéně se zúčastnil více než čtyřiceti samostatných či skupinových výstav a projektů. Tím se stal důležitým hráčem ve světě umění, a jeho práce odrážejí bohatství a komplexnost jeho myšlení a vnímání světa.