signatura | Signováno PD |
technika | Olej na plátně |
rozměry | 58x48 |
rám | Rám |
zachovalost | Stav dobrý |
rok | 1952 |
Kritik, malíř, pedagog. Rok studoval architekturu na vysokém učení technickém v Praze a kurs figurálního kreslení na umělecko průmyslové škole v Praze a poté na akademii vývarného umění v Praze u prof. Bukovace, Ženíška a Nechleby. Studijně vycestoval do Itálie, Švýcarska i Paříže. Byl malíř podobizen, figurálních kompozic a zítiší. Také byl členem skupiny Jednota umělců výtvarných v Praze.Vystavoval v Českých Budějovicích, Bohumíně, Praze, Paříži a Římě. Zastoupen ve sbírkách Vatikánského muzea Římě.