#131

Emanuel Knížek (1889 - 1959) - Švadlena

#131

87 zobrazení
5 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
9. 12. 2022 19:00

Signováno PD
Olej na plátně
rozměry
58x48
Rám
Stav dobrý
1952

Kritik, malíř, pedagog. Rok studoval architekturu na vysokém učení technickém v Praze a kurs figurálního kreslení na umělecko průmyslové škole v Praze a poté na akademii vývarného umění v Praze u prof. Bukovace, Ženíška a Nechleby. Studijně vycestoval do Itálie, Švýcarska i Paříže. Byl malíř podobizen, figurálních kompozic a zítiší. Také byl členem skupiny Jednota umělců výtvarných v Praze.Vystavoval v Českých Budějovicích, Bohumíně, Praze, Paříži a Římě. Zastoupen ve sbírkách Vatikánského muzea Římě.