#212

Vladimir Vasilyevich Lebedev (rusky: Влади́мир Васи́льевич Ле́бедев; 1891 - 1967) (připsáno) - Žena se žlutou botou a lahví

#212

127 zobrazení
40 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
9. 12. 2022 19:00

Nesignováno
Kombinovaná technika na papíře
rozměry
33x25
Rám, sklo
Stav perfektní
Nedatováno
další info
Přiloženo Čestné prohlášení o původu díla ze slavné Gribanovy sbírky (Spolek Olgy Gribanové).

Byl součástí ruské avantgardy: malíř, politický karikaturista a plakátový výtvarník, jehož experimentální styl byl ovlivněn ruským lidovým uměním, lubkami, futurismem, konstruktivismem, suprematismem, produkcionismem a kubismem. Byl průkopníkem v oblasti dětské ilustrace.