#2

Diva montis sancti, seu origine & miracula magnae… / Authore R.P. Bohuslao Balbino

#2

staré tisky a 19. století
1 limit
169 zobrazení
18 000 Kč
1. PODZEMNÍ ANTIKVARIÁT
1. PODZEMNÍ ANTIKVARIÁT
Vyvolávací cena: 18 000 Kč
6. 10. 2022 18:00

Rozkládací mědirytina v textu je v přehybech natržená ; vazba je flekatá ; papír je přiměřeně věku zahnědlý, celkem je však kniha ve velice dobrém stavu.
1665
další info
Bohuslav Balbín (1621-1688)

Diva montis sancti, seu origine & miracula magnae Dei hominumque matris Mariae, quae in santo monte Regni Bohemiae ad Argentisodinas Przibramenses, quotidiana Populi frequentia, & pietate, in statua sua mirabili, aditur, & colitur: V. Libris comprehansa. / Authore R.P. Bohuslao Balbino. – Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, per Georgium Czernoch, Anno M.DC.LXV. [= 1665]. -- 1 mědiryt ve frontispice (Panna Marie Svatohorská s českými patrony), 14 stran předmluvy, 472 stran textu, 8 stran rejstříku, 1 rozkládací dřevoryt (důlní čerpací stroj), 1 mědiryt v textu (Panna Marie Svatohorská), 1 rozkládací mědiryt v textu (Svatá hora - v přehybech natržený). Obsahuje dva přívazky: Balbín, Bohuslav. Historiae beatissimae virginis in santo monte Societatis Jeus Auctarium I. Sacra memorabilia continens regionis illius, quae circa S. Montem sicta est, ac brevem, quendem districtus Podbrsensis descriptionem. Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, 1665 (114 stran) -- Balbín, Bohuslav. Historiae beatissimae virginis in santo monte Societatis Jeus Auctarium II. Quod illustrissimae generosissimae et antiquissimae stirpis baronum, & equitum Maloveciorum antiquitates complectitur. Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, 1665 (32 stran). Pergamenová slepá vazba se zlacenou ořízkou a kováním. Jedná se o nejrozsáhlejší Balbínovu práci, ve třech dílech svázaných do jedné knihy, na téma poutního místa Svatá Hora u Příbrami. Krom toho jsou zde popisy dolů a důlních nástrojů, nebo místopis Berounského kraje. Krásný, málo vídaný titul.