banner

2. eAukce grafik, vzácných a krásných tisků

Aukce grafik, krásných a vzácných tisků, bibliofilií
Online v 18:00

Předauční prohlídka na adrese Hybernská 22, pondělí až pátek, 9-19 hod.

Doporučené

Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Praha : Průmyslová tiskárna v Praze, 1925. -- 55 stran, 8 dřevorytů. Papírová vazba. Písmo, tisk a vydání umožněno péčí ředitele Průmyslové tiskárny (Method Kaláb). Kresba písma, celková úprava, 8 dřevorytů a návrh vazby byly Svolinským realizovány ve škole Františka Kysely. Vytištěno 35 číslovaných a podepsaných výtisků na hollandském papíře van Gelder, tento výtisk není číslovaný, ani podepsaný. Písmo vyryl E. Karel. Papírová slepá vazba.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
Diva montis sancti, seu origine & miracula magnae Dei hominumque matris Mariae, quae in santo monte Regni Bohemiae ad Argentisodinas Przibramenses, quotidiana Populi frequentia, & pietate, in statua sua mirabili, aditur, & colitur: V. Libris comprehansa. / Authore R.P. Bohuslao Balbino. – Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, per Georgium Czernoch, Anno M.DC.LXV. [= 1665]. -- 1 mědiryt ve frontispice (Panna Marie Svatohorská s českými patrony), 14 stran předmluvy, 472 stran textu, 8 stran rejstříku, 1 rozkládací dřevoryt (důlní čerpací stroj), 1 mědiryt v textu (Panna Marie Svatohorská), 1 rozkládací mědiryt v textu (Svatá hora - v přehybech natržený). Obsahuje dva přívazky: Balbín, Bohuslav. Historiae beatissimae virginis in santo monte Societatis Jeus Auctarium I. Sacra memorabilia continens regionis illius, quae circa S. Montem sicta est, ac brevem, quendem districtus Podbrsensis descriptionem. Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, 1665 (114 stran) -- Balbín, Bohuslav. Historiae beatissimae virginis in santo monte Societatis Jeus Auctarium II. Quod illustrissimae generosissimae et antiquissimae stirpis baronum, & equitum Maloveciorum antiquitates complectitur. Pragae : Typis Universitatis Carolo-Ferdinandae, in Collegio Soc. Jesu ad S. Clementem, 1665 (32 stran). Pergamenová slepá vazba se zlacenou ořízkou a kováním. Jedná se o nejrozsáhlejší Balbínovu práci, ve třech dílech svázaných do jedné knihy, na téma poutního místa Svatá Hora u Příbrami. Krom toho jsou zde popisy dolů a důlních nástrojů, nebo místopis Berounského kraje. Krásný, málo vídaný titul.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
Praha : Anna Macková, 1929. -- 403 stran, 42 dřevorytů, 1 linoleoryt a 4 reprodukce dle fotografií. Vyšlo v nákladu 300 výtisků na dobrém dřevaprostém papíře. Tento výtisk není číslovaný. Brož.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
Praha : Kvasnička a Hampl, [1929]. -- 43 stran. -- Brožováno. Kniha byla restaurovaná.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Praha : soukromý tisk, 1932-1938. -- 2 svazky (XX+424; 448 stran). Celoplátěná nakladatelská vazba. Jedná se o dva svazky ze tří nejrozsáhlejší sbírky českého erotického folklóru.
Item image
Aktuální cena:
9 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Soubor deseti dopisnic formátu 147 x 104 mm v obálce. Vydalo vydavatelstvo Družstevní práce z.s.s r.o, Praha v roce 1935.
Item image
Aktuální cena:
9 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Barevná serigrafie na papíře.