datum aukce 10. 12. 2017 13:30
63
vyvolávací cena: 160 000 CZK

153. Hudeček Antonín 1872–1941

Lesní zákoutí s řekou, 1933 - olej, plátno, rám, 93 × 120 cm, sign. PD Ant. Hudeček 933 Odhadní cena 200 000–250 000 Kč. Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Michaela Zachaře. Z posudku: Obraz vyzrálého krajinářského slohu vyniká volným, energickým tahem štětcovým rukopisem, živým a přitom zkušeným koloritem. Obraz z dosavadních výstav neznáme, má přitom vynikající úroveň a reprezentativně dokládá Hudečkovo zralé technické i výrazové mistrovství.