datum aukce 10. 12. 2017 13:30
24
vyvolávací cena: 100 000 CZK

30. Kolář Jiří 1914–2002

Bez názvu (Celník Rousseau), 1967 - koláž, karton, rám, sklo, průměr 43 cm, sign. JK 67, sign. na rubu JK 67 Odborně restaurováno. Odhadní cena 140 000–180 000 Kč. Provenience: Soukromá sbírka přítele Jiřího Koláře, získáno od autora. Podle vyjádření majitele si Kolář tohoto díla mimořádně cenil. Považoval jej za své nejlepší dílo.