Poznámka CZ | Lit.: Hořava Jiří, První dáma české keramiky. Helena Johnová (1884–1962), s. 155. Provenience: z významné sbírky keramiky 20. století. |
Alegorie Rybolov - vtlačené č. modelu 236 40, Čechy, návrh a provedení Helena Johnová v r. 1913, keramika, barevně glazovaná, plastika dívčího poloaktu s drapérií držícího rybu, výška 14 cm, tři min. oťuky glazury