datum aukce 23. 05. 2019 18:00
346
prodáno za: 35 000 CZK
vyvolávací cena: 35 000 CZK

3. Oldřich Kulhánek

The Fall

technika bibliofilie s 5 původními lepty
rozměr 33 x 24, 2 cm
rok 2011
signatura vše sign. DU Oldřich Kulhánek 2011
stav díla vydala Daruma Praha 2011, autorem básní je Christos Giannakos (text v řečtině a v angličtině). Cyklus Metamorfózy (česky), ilustrace k řeckým básním The Fall. Příběh pojednává o nekonečných proměnách vztahů mezi mužem a ženou. Barevné lepty z roku 2011 jsou Kulhánkových posledním opusem v technice leptu, poté již žádný lept nevytvořil. Celá edice - 80 bibliofilií, je deponována v Athénách, v prodeji byly pouze autorské tisky - do 10 kusů.
provenience
autor 1940 - 2013

Sál 35 000 CZK 23. 05. 2019 18:04:24