technika | kombinovaná technika, papír |
rozměr | 62 x 45 |
rok | 1987 |
signatura | sign. LD Vincent Venera 1987 |
provenience | z rodiny přátel autora |
autor | 1958 |
Vincent Venera, český zpěvák a básník, se narodil 17. března 1958 v Praze. Vincent Venera se proslavil jako frontman kapely Svatý Vincent, která vydala stejnojmenné album v roce 1990 a o rok později album s názvem Tančete na hrobech! Jeho hudební tvorba byla charakterizována netypickými tématy a výraznými texty.
Ve svých písních se Venera věnoval neobvyklým tématům a jeho texty byly často provokativní. Jednou z jeho známých frází z písně zní: „Bez komoušů homoušů, životem se prokoušu.“ V roce 1990 publikoval knihu s názvem Tak pravil Vincent, která obsahovala jeho výroky a myšlenky. Rovněž vydal sbírku básní s názvem Absolutní cesta.