#339

Vincent Venera
(1958)

Abstraktní kompozice

Vincent Venera - Abstraktní kompozice
#339

Vincent Venera
(1958)

Abstraktní kompozice

Vincent Venera
115 zobrazení
2 000 Kč
24. 3. 2022 18:00

kombinovaná technika, papír
62 x 45
1987
sign. LD Vincent Venera 1987
provenience
z rodiny přátel autora
1958

Vincent Venera, český zpěvák a básník, se narodil 17. března 1958 v Praze. Vincent Venera se proslavil jako frontman kapely Svatý Vincent, která vydala stejnojmenné album v roce 1990 a o rok později album s názvem Tančete na hrobech! Jeho hudební tvorba byla charakterizována netypickými tématy a výraznými texty.

Ve svých písních se Venera věnoval neobvyklým tématům a jeho texty byly často provokativní. Jednou z jeho známých frází z písně zní: „Bez komoušů homoušů, životem se prokoušu.“ V roce 1990 publikoval knihu s názvem Tak pravil Vincent, která obsahovala jeho výroky a myšlenky. Rovněž vydal sbírku básní s názvem Absolutní cesta.