#34

Igor Grimmich
(1979)

Hluboký spánek II

Igor Grimmich - Hluboký spánek II
#34

Igor Grimmich
(1979)

Hluboký spánek II

245 zobrazení
47 000 Kč
24. 3. 2022 18:00

akryl, plátno
100 x 100
2021
sign. vzadu I. Grimmich
1979

obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je sama o sobě součástí děje

Igor Grimmich se narodil v roce 1979 a absolvoval výtvarné školení na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v malířském ateliéru docenta Michaela Rittsteina v letech 2002–2008. Od roku 2003 začal prezentovat svou tvorbu jako nový autor v rámci společných přehlídek soudobé tvorby v Čechách i v zahraničí. Od roku 2005 se také prezentuje prostřednictvím svých samostatných výstav.

Igor Grimmich je umělec, který tíhne k expresivitě, reálnému zobrazování a narativitě. Během svého studia na Akademii výtvarných umění začlenil do své volné tvorby systém sociální grotesky, který mu umožňuje reagovat na různé typy každodenních situací. Jeho umělecký přístup spojuje technickou dovednost s schopností vyjádřit se expresivním způsobem, přičemž se často zaměřuje na sociální a každodenní témata.