technika | akryl, plátno |
rozměr | 100 x 100 |
rok | 2021 |
signatura | sign. vzadu I. Grimmich |
autor | 1979 |
Igor Grimmich se narodil v roce 1979 a absolvoval výtvarné školení na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v malířském ateliéru docenta Michaela Rittsteina v letech 2002–2008. Od roku 2003 začal prezentovat svou tvorbu jako nový autor v rámci společných přehlídek soudobé tvorby v Čechách i v zahraničí. Od roku 2005 se také prezentuje prostřednictvím svých samostatných výstav.
Igor Grimmich je umělec, který tíhne k expresivitě, reálnému zobrazování a narativitě. Během svého studia na Akademii výtvarných umění začlenil do své volné tvorby systém sociální grotesky, který mu umožňuje reagovat na různé typy každodenních situací. Jeho umělecký přístup spojuje technickou dovednost s schopností vyjádřit se expresivním způsobem, přičemž se často zaměřuje na sociální a každodenní témata.