zachovalost | zachovalý stav, titulní list vlepený, poškozené okraje na prvních deseti listech, poškozených posledních šest listů, vevázáno do kožené renesanční vazby z mosazným kováním, chybí přezky |
rozměr | 35,5 x 24 cm |
Norimberk, Georg Stuchs, titulní dřevoryt čtyř českých patronů, pestře malovaná iniciála na prvním listu, [26], 1 - 402 listů (chybí 13,20-120, 238-257, 292,293,345-350, 394-397) Provenience: sbírka Josef Novák, Praha Pražský misál je liturgická kniha používaná v pražské diecézi před zavedením jednotného římského misálu v roce 1570. Byl vydán devětkrát, poprvé v roce 1479, poté v letech 1488, 1497, 1498, 1503, 1507, 1508, 1522