technika | olej na plátně |
rozměr | 90 x 63 cm |
rok | 1927 |
signatura | PD L. Šíma |
rám | Rámováno |
autor | 1885-1956 |
U řeky
Ladislav Šíma se narodil 12. července 1885 v Praze.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesorů Vlaha Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Františka Thiele. Byl známý především svými krajinami a figurálními malbami. Používal různé techniky malby.
Zemřel 12. května 1956 v Benešově u Prahy.