#10

Ladislav Šíma
(1885 – 1956)

U řeky

Šíma Ladislav
Šíma Ladislav
Šíma Ladislav
Šíma Ladislav
Šíma Ladislav
#10

Ladislav Šíma
(1885 – 1956)

U řeky

519 zobrazení
25 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
20. 10. 2020 19:00

olej na plátně
90 x 63 cm
1927
PD L. Šíma
Rámováno
1885-1956

U řeky

Ladislav Šíma se narodil 12. července 1885 v Praze.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesorů Vlaha Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Františka Thiele. Byl známý především svými krajinami a figurálními malbami. Používal různé techniky malby.

Zemřel 12. května 1956 v Benešově u Prahy.