#5

Oldřich Eichler
(1941)

Zátiší

Eichler Oldřich
Eichler Oldřich
Eichler Oldřich
Eichler Oldřich
#5

Oldřich Eichler
(1941)

Zátiší

4 limity
737 zobrazení
33 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
20. 10. 2020 19:00

olej na plátně
100 x 100 cm
1977
LN
Rámováno
1941 - 2014

Zátiší

Oldřich Eichler, akademický malíř, se narodil v roce 1941 v Byškovicích u Prahy.

Své umělecké vzdělání zahájil na Škole uměleckých řemesel v Turnově a následně pokračoval studiem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora J. Nušla v letech 1960 až 1966. Eichlerova hlavní umělecká vášeň a zájem se vždy soustředila na malbu, které se věnuje výhradně.

Jeho dílo získalo uznání a popularitu díky několika desítkám úspěšných samostatných výstav nejen v České republice, ale i v zahraničí, včetně Německa, Rakouska a Švédska. Eichlerova díla jsou vyhledávána a zastoupena v mnoha soukromých sbírkách jak doma, tak v zahraničí.

Umělec žije a tvoří ve svém venkovském ateliéru u Brna, kde pokračuje ve své umělecké práci.