technika | olej na plátně |
rozměr | 100 x 100 cm |
rok | 1977 |
signatura | LN |
rám | Rámováno |
autor | 1941 - 2014 |
Zátiší
Oldřich Eichler, akademický malíř, se narodil v roce 1941 v Byškovicích u Prahy.
Své umělecké vzdělání zahájil na Škole uměleckých řemesel v Turnově a následně pokračoval studiem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora J. Nušla v letech 1960 až 1966. Eichlerova hlavní umělecká vášeň a zájem se vždy soustředila na malbu, které se věnuje výhradně.
Jeho dílo získalo uznání a popularitu díky několika desítkám úspěšných samostatných výstav nejen v České republice, ale i v zahraničí, včetně Německa, Rakouska a Švédska. Eichlerova díla jsou vyhledávána a zastoupena v mnoha soukromých sbírkách jak doma, tak v zahraničí.
Umělec žije a tvoří ve svém venkovském ateliéru u Brna, kde pokračuje ve své umělecké práci.