#41

Vlastimil Beneš
(1919 – 1981)

V zahradě

Beneš Vlastimil(1919 – 1981), V zahradě
#41

Vlastimil Beneš
(1919 – 1981)

V zahradě

16 limitů
790 zobrazení
Vyvolávací cena: 200 Kč
25. 4. 2023 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

V zahradě, kombinovaná technika, výřez 21 x 28 cm, signováno, zaskleno, Z pozůstalosti po členu malířské skupiny Máj 57.

Vlastimil Beneš, český malíř, sochař, grafik a scénograf, se narodil 3. října 1919 v Praze. Studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Uměleckoprůmyslové škole a soukromě u Emila Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Jeho tvorba zahrnovala civilní témata, krajiny a figurální motivy. Také se věnoval scénografii, tvorbě loutek a plastik. Používal techniku olejomalby, kresby a akvarelu.

Beneš získal mezinárodní uznání jako scénograf Radokova filmu "Johanes doktor Faustus," za který byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu. Jeho dílo zahrnuje i krajinu italskou a španělskou, kterou začal reflektovat po svých cestách.

Vlastimil Beneš zemřel 17. března 1981 v Praze.