#7

Emil Pirchan
(1884 – 1957)

Portrét

Pirchan Emil
Pirchan Emil
Pirchan Emil
Pirchan Emil
Pirchan Emil
#7

Emil Pirchan
(1884 – 1957)

Portrét

512 zobrazení
45 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
24. 3. 2021 19:00

olej na plátně
60 x 44,5 cm
PN E. Pirchan
Nerámováno
1844-1928

Portrét

Emil Pirchan se narodil 27. května 1884 v Brně, Rakousko-Uhersko. Studoval architekturu ve Vídni na Akademii výtvarných umění u Otto Wagnera.

Byl známý jako rakouský scénograf, malíř, komerční grafik, architekt a spisovatel. Jeho práce zahrnovala experimentování s geometrickou secesí, kubismem, rondokubismem a art deco. Později pracoval ve stylu purismu a funkcionalismu. Byl také jedním z průkopníků moderního scénického výtvarnictví v Německu.

Pirchan zemřel 20. prosince 1957 ve Vídni.