technika | olej na plátně |
rozměr | 60 x 44,5 cm |
signatura | PN E. Pirchan |
rám | Nerámováno |
autor | 1844-1928 |
Portrét
Emil Pirchan se narodil 27. května 1884 v Brně, Rakousko-Uhersko. Studoval architekturu ve Vídni na Akademii výtvarných umění u Otto Wagnera.
Byl známý jako rakouský scénograf, malíř, komerční grafik, architekt a spisovatel. Jeho práce zahrnovala experimentování s geometrickou secesí, kubismem, rondokubismem a art deco. Později pracoval ve stylu purismu a funkcionalismu. Byl také jedním z průkopníků moderního scénického výtvarnictví v Německu.
Pirchan zemřel 20. prosince 1957 ve Vídni.