#9

Karel Gott
(1939 – 2019)

Odpočinek

Gott Karel
Gott Karel
Gott Karel
Gott Karel
Gott Karel
Gott Karel
#9

Karel Gott
(1939 – 2019)

Odpočinek

4 limity
1189 zobrazení
1 120 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
Vyvolávací cena: 500 000 Kč
31. 5. 2023 19:00

UD Karel Gott
olej na plátně
rozměry
18 x 24,5 cm
ano
další info
K dílu přiložena fotografie Mistra s tímto obrazem.

Odpočinek

Karel Gott byl český zpěvák, hudební skladatel, a herec, který se stal jednou z nejvýraznějších a nejúspěšnějších osobností české hudby. Jeho kariéra trvala více než půl století, během které vydal stovky alb a stál za mnoha hitovými písněmi. Přezdíván "Zlatý hlas z Prahy" nebo "Český Sinatra".

Karel Gott začal svoji kariéru v 60. letech a brzy se stal jedním z nejoblíbenějších zpěváků v Československu. V průběhu let rozšířil svůj repertoár na mnoho žánrů, od popu až po operu, a vydal několik alb v různých jazycích, včetně němčiny a ruštiny. Jeho písně, jako například "Biene Maja" nebo "Lady Carneval", mu přinesly popularitu i v zahraničí.

Karel Gott získal mnoho ocenění za svou hudbu a přínos české kultuře. Během své kariéry spolupracoval s mnoha významnými umělci a účinkoval na koncertech po celém světě. Jeho charakteristický hlas a pódiová přítomnost ho učinily jedním z nejvýraznějších hudebních ikon v českých dějinách.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 po dlouhé nemoci, ale jeho hudba a odkaz žijí dál.