banner

108. aukce Brno

Jílová 2 v 11:00

Aukce proběhne v neděli 6.12.2020 od 11:00h na Jílové 2, Brno.

Sálová aukce bez osobní přítomnosti dražitelů – dražení možné:

-       živě na Livebid.cz

-       telefonicky

-       podáním písemných limitů

-       limitováním on-line na livebid.cz

Prvních 12 položek draženo pro Nadační fond Následně spolu.

Prohlídka dražených položek od 3. 12. 2020 dle platných vládních opatření, více viz. info o aukci.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
2 800 Kč
Vyvolávací cena:
1 100 Kč
stříbro, čtyři čtvercové články ryté a gravírované, jeden z nich - rozdělený s jazýčkovým uzávěrem, čtyři žebrované články duté, spojovací "oválná očka", boční pojistka, puncovní značka trojúhelník (s-46). Třicátá léta minulého století. ART DECO U náramku uplatněny geometrické tvary čtverec, obdélník, oblouk. ___Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 52,49 g, obvod 18,5 cm, šířka 4 cm.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
75 000 Kč
"Zamyšlená dívka se šperky a psíčkem" olej na plátně, signum nenalezeno, mimořádně kvalitní práce kolem roku 1800. Rám zlacený perlovec. Mistrovská portrétní práce. ___68 x 54 (80 x 66) cm
Item image
Konečná cena:
19 000 Kč
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
Miska na stupňovité patce keramika glazovaná - kupa bíle, patka černě, ruční malba naopak černá nebo bílá, na misce také zelená, vespod rukou psané BRUNO EMMEL 1913 .Z. (Znojmo). Mistrovská práce, patří mezi špičkové muzeální předměty. Skvělý stav. ___Výška 11 cm, horní průměr 12 cm, dolní 13 cm ___O AUTOROVI: Emmel Bruno (1877-1941) Architekt, keramik, designér, profesor na Znojemské keramické škole, zároveň pracoval pro Wiener Werkstätte.
Item image
Konečná cena:
25 000 Kč
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Plastika "Dáma v dlouhých šatech" bronz, vegetabilní ornament na kostýmovém kabátku, hlava řezaná kost, podstavec sardonyx (zelený onyx ?), dole na sukni signatura JOSEPH HUMPLIK a značka AR - slévárna Arthur Rubinstein Wien. Dvacátá léta 20. stol. Nádherný sběratelský kus. ___Výška 30 cm, výška podstavce 2 cm, základna 17 x 14 cm ___O AUTOROVI: Humplik Joseph (1888-1958) Přední sochař a učitel vídeňského secesionistického hnutí, vystavoval široce v Paříži, Vídni, Berlíně a Londýně. Sošky dělal po návratu z války asi od 1920.
Item image
Konečná cena:
34 000 Kč
Vyvolávací cena:
26 000 Kč
"Zima v české krajině" mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, značeno mosazným štítkem na rámu, kvalitní luxusní adjustace, vynikající celek. Skvělá práce významného malíře z jeho dobrého období ___25,5 x 39,5 (38,5 x 53) cm ___O AUTOROVI: Kaván František (1866-1941) Malíř krajinář, překladatel, studia na pražské akademii u Julia Mařáka, jeden z nejvýznamnějších představitelů Mařákovy krajinářské školy, člen České akademie věd a umění, vysoký počet výstav, zastoupení v galeriích, včetně Národní galerie.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
85 000 Kč
"Svatý Jan Křtitel" olej na plátně, místy krakeláž. Obraz je idealizovanou představou, prezentuje krásnou mladou postavu Jana Křtitele. Původní velmi kvalitní řezaný rám vyžaduje restaurování. Pravděpodobně reprodukce neidentifikovaného díla. Představa o Janově kazatelské činnosti v Judské poušti. Sv. Jan Křtitel je zobrazen s atributy – rákosovým křížem a stuhou s textem, beránkem a mušlí, kterou nabíral vodu z Jordánu. Vhodné do jakéhokoliv interiéru i jako oltářní obraz v kapli. Obraz je působivý navazující dobrou atmosféru. | Největší obraz náboženské tématiky nabízený na našich aukcích ___201 x 113 (222 x 134) cm ___K obrazu je přiloženo Osvědčení Památkového úřadu ČR s povolením k trvalému vývozu
Item image
Konečná cena:
2 900 Kč
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
Peněženka - kabelka s medailonem dámy v rokokovém šatu jemná kůže, ruční malba emailem. Medailon zasazen do ozdobného stříbrného rámečku s monogramem H&S a 835 STERLING. Okolo malby pás gilošování v barvě slonoviny, 19. století. Stav odpovídá stáří - drobná poškození, zejména uvnitř. Samotný emailový medailon a stříbrná aplikace ve velmi dobrém stavu. ___Hmotnost 119,30 g btto, ryzost 835/1000, průměr 12,5 cm ___Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
Luxusní masivní reprezentativní váza sklo hutní, barva kouřově hnědo-šedá, zakřivené vertikální plochy zdobeny náročným brusem a leštěním, leptaná značka RUDOLF HLOUŠEK, Železný Brod, první polovina minulého století. Velmi náročný brus. Sběratelský unikát. ___Výška 25 cm ___O AUTOROVI: Hloušek Rudolf (1909-1992) Sklář, brusič skla, absolvent sklářské školy v Železném Brodě, v roce 1930 založil firmu zaměřenou na umělecké zpracování skla broušením, pískováním, rytím, leptáním, firma produkovala také figurální lisované sklo. Výrobky dosahovaly vysoké kvality. Specialitou mezi nimi byly výrobky s reliéfními figurálními motivy.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
"Erotické hrátky" tempera a kombinovaná technika. Signováno, datováno 1989. Velmi zajímavá práce známého slovenského umělce. ___55 x 83 (67 x 94) cm ___O AUTOROVI: Balko Stanislav (1943-) malíř, grafik, narozen v Banské Bystrici, studium na akademii v Praze u Součka a Paderlíka, zastoupen v řadě galerií, široké spektrum výstav po celé Evropě
Item image
Konečná cena:
19 500 Kč
Vyvolávací cena:
17 000 Kč
dřevo - buk, značeno barevnou nálepkou se stojícím lvem a nápisem TAN. Pod vyklápěcí pracovní deskou místo pro ukládání učebnic. Psací pultík rámově spojen s polohovatelným sedákem a opěrkou, 30. léta minulého století, Československo. Vyklápěcí pracovní deska zároveň slouží jako tabule. ___Výška 92,5 cm, šířka 66 cm, hloubka 94 cm