banner

1.eAukce

Online v 18:00

živě na LiveBid.cz

1. 10. 2020 od 18:00

Doporučené

Item image
Konečná cena:
17 000 Kč
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
Plastika "Jezdec na koni - žokej" velký biskvit (neglazovaný porcelán), na plintě signováno monogramem HU (Hugo Uher), zelená tištěná značka PIRKENHAMMER, vtlačeně F&M a 4001, 1914, 81. Na podstavci mosazný štítek JOSEFOV 5/8 1923 JEZDECKÁ SLAVNOST a podpis. Výrazné Art Deco provedení. Mimořádně kvalitní, na trhu vzácný kus. ___Výška cca 44 cm, šířka 46 cm ___O AUTOROVI: Uher Hugo (1882-1945) Keramik, sochař, studia na keramické odborné škole v Bechyni a pražské UMPRUM u prof. Suchardy, studijní pobyt v Berlíně. Autor známého pomníku Ludwiga van Beethovena v nadživotní velikosti v Karlových Varech. V roce 1923 oženil s Angel Eberhardovou, která byla, bohužel, sestřenicí neblaze proslulého Karla Hermanna Franka. Jako příbuzný tajemníka Úřadu říšského protektora, od srpna 1943 ministra pro Protektorát Čechy a Morava, byl Hugo Uher i přes jeho politickou neangažovanost uvězněn (Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/kultura_region/vary-zdobi-nejkrasnejsi-beethovenuv-pomnik-na-svet.html)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
keramika glazovaná, bohatá malba s výraznými srdci a květy na mramorovaném podkladě, kulovité úchopy a vysoko posazená kruhová ouška, DITMAR-URBACH (neznačeno), série Madelon, značeno vtlačeným číslem 1281, ART DECO, kolem roku 1930. ___V sestavě: kulovitá konvice s víčkem, cukřenka s víčkem, mléčenka, 6x šálek s podšálkem, výška konvice 16 cm, průměr16 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
sklo čiré, bezbarvé, tenkostěnné, ruční řezba postav muže a ženy, vegetabilních prvků - rostlin, květů, granátového jablka, cedru a dalších dekorativních prvků. Kolem roku 1760. Krásná ukázka sklářské zručnosti. UNIKÁT. ___Výška 11 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
49 000 Kč
"Interiér Katedrály sv. Štěpána ve Vídni" olej na plátně, signováno vpravo dole OTTO HAMEL, datováno 1944, vzadu na blind rámu uvedeno tužkou: WIEN-STEFANS KIRCHEN, drobně poškozený rám. Pochází ze sbírky šlechtického rodu. ___80 x 101 (114,5 x 126,5) cm ___O AUTOROVI: Hamel Otto (1866-1950) Německý malíř, syn dekorativního malíře v Erfurtu, kde později studoval na Královské umělecké škole u Edvarda von Hagena a Hanse Sempera. Díky stipendiu ve studiu pokračoval v Berlíně u Maxe Kocha a Franze Skarbina a také absolvoval studijní pobyt v Itálii.Zdokonaloval se též v Paříži, kde se dostal do kontaktu s impresionismem. Po návratu se v roce 1890 stal profesorem dekorativní malby na Uměleckoprůmyslové škole v Hannoveru.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
14 500 Kč
"Bohatý biedermeier interiér" olej na plátně, signováno vpravo dole K. SCHWARZ. Mistrovské nanášení barev, působivý celek. ___53 x 79 (67 x 93,5) cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
"ETERNITY" kombinovaná technika, signováno vpravo dole IVANA VOŽNIAKOVÁ, datováno 2006. Vzadu opět signatura, datace a název, dále načrtnutý plánek triptychu, nabízený obraz měl tvořit jeho levou část. ___42 x 33 (55 x 46,5) cm ___O AUTOROVI: Vožniaková Ivana (1958-) Malířka, grafička, studovala na střední průmyslové škole grafické v Praze a na AVU v Praze u Bedřicha Dlouhého. Umělecky se vyvíjela i pod vlivem budoucího tchána Jaroslava Vožniaka. Ve dnech 30.1.2001 - 23.2.2001 byly její práce zastoupeny na výstavě "Vožniakova škola českého fantazijního realismu" uspořádané Českým centrem ve Vídni ve spolupráci s Českým muzeem výtvarných umění v Praze, Vožniakova škola byla tématem i výstavy v Galerii Zámek v Příbrami 1998.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
55 000 Kč
"Dekorativní medailon - Portrét mladého muže v kožichu" kresba sépiovým inkoustem, signum nenalezeno. Vzadu text: Alfons Mucha "Dekorativní medailon" a poškozený papírový štítek s informací o vlastnictví. Luxusní adjustace, kruhová pasparta, mimořádná práce. Pochází ze sbírky španělského sběratele umění, kterého československé umění velmi zaujalo během jeho pracovního pobytu v tehdejším Československu v 70-tých a počátkem 80-tých let. ___Průměr výřezu 12,5 cm (26,5 x 26) cm ___Ke kresbě je přiložena kopie potvrzení od Jiřího Muchy (syna Alfonse Muchy) ze dne 27.9.1981 ___O AUTOROVI: Mucha Alfons (1860-1939) Malíř secesního období, umělec užitého umění, sochař, fotograf, herec, jedna z nejpozoruhodnějších postav konce devatenáctého a první poloviny dvacátého století, jeho kresby vzbudily pozornost již během studia na gymnáziu v Brně. Umělec, který nebyl přijat ke studiu na pražské Akademii, složitou životní cestou přes práci ve Vídni, studium v Mnichově a Paříži se stal „přes noc“ světoznámým díky zakázce na plakát pro Sarah Bernhardt. Navrhoval známky, bankovky, plakáty, viněty na nejrůznější výrobky - cigarety, sušenky, čokolády, láhve, maloval zástěny i návrhy jídelních menu, navrhoval nádobí, šperky, interiéry. Fotografie, které si pořizoval, sloužily jako předloha k malířské tvorbě, fotodokumentace z cest po předrevoluční Rusi byla podkladem pro Slovanskou epopej.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
porcelán bílý, ručně malovaný, značeno zeleně pod polevou ROSENTHAL SELB-BAVARIA, značka pro rok 1924 a vtlačeně K.96, návrh Karl Himmelstoss 1910, mimořádný design ve stylu ART DECO, výborný stav. ___Výška 20 cm ___O AUTOROVI: Himmelstoss Karl (1878-1967) Navrhoval plastiky pro německé porcelánky Hutschenreuther, KPM, Nymphenburg. Pro Rosenthal pracoval v letech 1912 - 1938.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
tmavě mořené dřevo, zdobené dřevořezbou a geometricky sesazovanou dýhou, výjimečně velký rozkládací stůl s důmyslným mechanismem, u příborníku vysouvací odkládací deska. Velmi kvalitní provedení. ___V sestavě: | velký příborník, malý příborník, skleník, rozkládací stůl s dvojím rozložením - při úplném roztažení délka 3,75 m, šest židlí. | 1. VELKÝ PŘÍBORNÍK se skládá ze dvou dílů. Spodní díl je dvířky rozdělen na dvě části – cca jednu a dvě třetiny, v každé části je jedna pevná police. Horní díl má uprostřed nekrytou polici a po stranách dvě skříňky s prosklenými dvířky se zabrušovaným sklem, v každé jsou dvě výškově nastavitelné police. | Celková výška cca 190 cm, šířka spodní části cca 220 cm, maximální šířka horní části cca 228 cm, hloubka spodní části cca 73 cm, hloubka horní části cca 45 cm. | 2. MALÝ PŘÍBORNÍK s policovou nadstavbou, ve skříňce jsou dvě zásuvky a jedna pevná police. Celková výška cca 138 cm, výška spodní části 90 cm, šířka 130 cm, hloubka horní poličky cca 24 cm | 3. SKLENÍK se skládá ze dvou dílů. V horním dílu jsou prosklená dvířka se zabrušovaným sklem, uvnitř 3 výškově nastavitelné police. Dolní díl má plná dvířka, uvnitř jednu pevnou polici. | Výška 190 cm, šířka cca 119 cm, hloubka cca 50 cm. | 4. ROZKLÁDACÍ STŮL s výborně rozpracovaným rozkládacím mechanismem. Při rozkládání se oválné dřevěné desky doplní odklápěcími plechovými díly, tak aby byla vyplněna celková jídelní plocha. Po úplném rozložení se automaticky rozloží i doplňkové nohy stolu. Vše funkční. | Šířka stolu cca 111 cm, výška 80 cm, délka ve složeném stavu 140 cm, délka po prvním roztažení 258 cm, po druhém roztažení 375 cm. | 5. ŠEST ŽIDLÍ, z toho dvě s područkami do čela stolu. Výška židle včetně opěrky je 108 cm. | ____________ | Tato položka je k vidění pouze po předchozí domluvě přímo u původních majitelů v Brně, v naší brněnské pobočce je pro ukázku jedna židle s područkami/křesílko a tři položky, které jsou nabízeny jako položky 202, 203 a 204. Přepravu si musí zajistit kupující.
Item image
Konečná cena:
16 500 Kč
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
tmavě mořené dřevo, bohatě zdobené dřevořezbou, prosklená dvířka se zabrušovaným sklem, ciferník, kyvadlo i závaží zdobené gravírovaným motivem vinných listů, bicí. Dle majitele funkční (nebylo odzkoušeno). Původně součást jídelny – položka 201. | Tato položka je vystavena v naší brněnské prodejně. Přepravu si musí zajistit kupující. ___Výška cca 200 cm, šířka cca 67 cm, maximální hloubka 31 cm