banner

Aukce Brno

Jílová 2 v 11:00

Starožitnosti, šperky a umění

Sálová aukce – neděle 19. 12. 2021  od 11:00

Jílová 2, 639 00 Brno

katalog bude doplněn o nové položky

Doporučené

Item image
Konečná cena:
22 000 Kč
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
Váza s figurálním brusem sklo čiré, bezbarvé, ryté a broušené. Značeno HOREJC - ASCHENBR, datováno 1992, leptaná značka EXBOR Czechoslovakia - Crystalex, Nový Bor. Výtvarný návrh Jaroslav HOREJC, rytec Josef ASCHENBRENNER, návrh tvaru vázy Erika HELLEROVÁ. Mimořádně kvalitní provedení. ___Výška 31 cm, průměr v horní části 14 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
porcelán, 11 vánočních talířů pro roky 1915 - 1925, typický podglazurní modře kolorovaný reliéf. Značeno podglazurně: zelené razítko s logem ROYAL COPENHAGEN, tři modré vlnovky. Talířky závěsné. Návrháři: Arnold Krog (1915), Richard Bocher (1916), Oluf Jensen (1917, 1918, 1919, 1921, 1923, 1925), Gotfred Rode (1920), Ellinor Selchau (1922), Chr. Benjamin-Olsen (1924). | Z velké sbírky, která byla postupně budovaná, i zpětně doplňovaná. ___Průměr 18 cm
Item image
Konečná cena:
15 000 Kč
Vyvolávací cena:
13 000 Kč
"Štědrý den" olej-tempera, signováno vpravo dole J.HÝŽOVÁ, vzadu název díla a razítko autorky. Pod sklem, bílý profilovaný rám. Původně pochází z významné celoživotně budované dvougenerační soukromé sbírky ze Severní Moravy, naprostá většina obrazů z této sbírky byla získána přímo od autorů. ___44 x 28 (52 x 37) cm ___O AUTOROVI: Hýžová Jaroslava (1915-1992) Malířka, grafička, ilustrátorka, studium na Sychrově malířské akademii zřízené při spolku Mánes v Praze u Vojtěcha Tittelbacha a Josefa Lieslera, členka SČSVU, žila a tvořila na Valašsku, v letech 1935 - 1942 působila na 22 školách Valašska a Hané, známá a ceněná malířka z Valašského Meziříčí, dlouhý výčet výstav na Moravě. Svými vrstevníky byla nazývaná "Česká Madam Rouault" - přezdívka, kterou si za specifické malířské výrazové prostředky a pracovní zarputilost vysloužila Jaroslava Hýžová již v dobách studia u Tittelbacha.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
2 200 Kč
porcelán bíle glazovaný, obrysy ve tvaru ryby, neznačeno, první polovina minulého století. Výrobní vady a drobné oklepy na velké míse a jedné misce. Celkem 7 kusů. V tomto provedení ojedinělé, sběratelská i funkční souprava k servírování ryb, misky slouží k odkládání rybích kostí. ___V sestavě: | 1x velká mísa 4,5 x 39,5 x 23cm, | 6x miska 1,5 x 19 x 11,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
66 000 Kč
"Svatovítská katedrála za zimního podvečera" olej na plátně, signováno vlevo dole F. EMLER, datováno 1939. Mistrovsky pojatá práce galerijní úrovně, harmonický celek. Výjimečná práce ilustrující pohodu zimního podvečera, malba navozující tajuplnou atmosféru. ___90 x 63 (110 x 82) cm ___O AUTOROVI: Emler František (1912-1992) Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, studium na pražské akademii u Nejedlého, po válce u Pukla, dále u Carla Silveriho na Accademia di belle arti v Římě. 1947-1949 studia u slavného malíře ANDRÉ LHÔTY v Paříži.
Item image
Konečná cena:
9 400 Kč
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
porcelán barevně ručně malovaný, zlatě a černě tištěná jubilejní značka H&C SCHLAGGENWALD, Horní Slavkov, ručně psané K430/54. 20–30. léta 20. století. Bílá varianta zařazena do sbírek Moravské galerie Brno pod inventárním číslem U 26914. ___Výška cca 13,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
9 800 Kč
stříbro, celoplošně bohatě gravírované. Na víku figurální motiv podle díla od Josefa Mánesa "Domov". Obvod zdobený lipovými listy, v horní části notová osnova s částí naší hymny. Punc S-51, 40. léta 20. století, Protektorát Čechy a Morava. Spodní část geometricky gravírovaná s volným obdélníkem pro vyrytí monogramu, uvnitř zabrušované zrcátko. Výjimečná, ojedinělá nabídka, poprvé na našich aukcích. ___Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 129,50 g btto, průměr cca 9,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
75 000 Kč
mimořádně velký, značeno významným vídeňským stříbrníkem - WALLNÖFER, lotový punc - rok 1835 (S-27), zdobeno gravírováním, vespod zpevněno jednoduchým dřevěným rámem. ___Celková délka včetně úchopů 70,5 cm, samotný tác cca 44 x 57 cm, | hmotnost celkem 3.258,00 g btto, ryzost stříbra 13 lotů (812,5)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
270 000 Kč
Plastika "Niké" bronz, signováno na podstavci ŠALOUN, dle znaleckého posudku je socha zařazena do období 1900 - 1910. Na jednom křídle prasklina, mohlo by jít i o výrobní vadu, na druhém křídle je spoj. ___Výška 107 cm ___Přiložen znalecký posudek PhDr. Petra Vojtala ___O AUTOROVI: Šaloun Ladislav Jan (1870-1946) Sochař, pedagog, výtvarný publicista. Studoval v kreslířské škole profesora Reyniera, později soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Věnoval se monumentální i komorní plastice, známý je jeho pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze. Podílel se na výzdobě architektury, vytvářel návrhy pro průmysl.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Busta "Ivy - Dívka s vlasy zdobenými břečťanem" keramika barevně glazovaná, sign. BOUVALL (Maurice), plastická značka Friedrich GOLDSCHEIDER Wien, značka pro období 1900 - 1920, vtlačeně číslo modelu 2108 a čísla 33 67. Publikováno In.: Robert E. Dechant, Filipp Goldscheider, Goldscheider Firmengeschichte und Werkverzeichnis History od the Company and Catalogue of Works, str.348, 557 | Nádherná secesní plastika, která bude mít zcela jistě přední místo v jakékoliv sbírce. ___Výška cca 39,5 cm