#282

František Josef Kraus
(1904 – 1976)

Mladá dáma v divadelní lóži

Kraus František Josef (1904-1976)
#282

František Josef Kraus
(1904 – 1976)

Mladá dáma v divadelní lóži

obrazy všech technik
92 zobrazení
21 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 19 000 Kč
13. 11. 2022 11:00

info
Kvalitní, spolu s rámem vysoce reprezentativní.
Malíř, grafik, profesor kreslení v Kroměříži. Studium na ČVUT Praha u Blažíčka a na akademii v Praze u T. F. Šimona, soukromě v Paříži, Bruselu, Mnichově, studijní cesty po Evropě a severní Africe. Člen Sdružení výtvarných umělců moravských Aleš v Brně. Maloval krajiny, architekturu, chrámové interiéry.

"Mladá dáma v divadelní lóži" olej na plátně, signováno vpravo dole F. J. KRAUS, kolem roku 1935. ___72,5 x 56 (86 x 69) cm

František Josef Kraus se narodil 1904 v Hodolanech u Olomouce. Svou uměleckou dráhu zahájil studiem na ČVUT v Praze pod vedením profesora Blažíčka, následně pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze pod vedením profesora Šimona. Prohluboval své umělecké dovednosti na soukromých studijních pobytech v Paříži, Bruselu a Mnichově. Během svého života absolvoval studijní cesty po celé Evropě a Severní Africe, kde nacházel inspiraci pro svou tvorbu.

František Josef Kraus byl známý svými malbami krajin, architektur a chrámových interiérů. Jeho tvorba odrážela pestrou paletu motivů, které zahrnovaly nejen přírodu, ale i městskou architekturu a sakrální prostory. Používal různorodé techniky malby, aby co nejvěrněji vyjádřil atmosféru a podrobnosti zachycených scén.

František Josef Kraus zemřel v roce 1976. Jeho umělecké dědictví zůstává jako svědectví jeho vášně pro malbu a schopnosti propojit různé kulturní vlivy a motivy ve svém uměleckém vyjádření.