#10

Věra Krumphanzlová
(1946)

Kopec

Věra Krumphanzlová
#10

Věra Krumphanzlová
(1946)

Kopec

245 zobrazení
5 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Akademická malířka.
stav
lehce přeložená čtvrtka
litografie
100x70 cm
2009
signováno PD
ne
popis v pravém sloupci
2/30
provenience
Diakonie
život autora
*1946

Kopec

Věra Krumphanzlová se narodila v roce 1946. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a následně absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Svůj zájem o kaligrafii a sumii, japonskou tušovou malbu, prohloubila studiem na Japonské ambasádě a v Japonsko-české společnosti v Praze.

V různých obdobích své kariéry se zapojila do různých uměleckých a mediálních aktivit. Pracovala v rozhlase a televizi, kde se podílela na vytváření různých programů a byla kmenovou ilustrátorkou několika deníků a časopisů. Ilustrovala také mnoho knih a učebnic.

V letech 1996 až 2000 působila jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovské tvrze v Praze, kde se podílela na pořádání mnoha výstav a kulturních projektů. Později se věnovala práci jako architektka, manažerka a autorka výstavních projektů pro různé instituce v Praze.

Její tvůrčí činnost byla oceněna mezinárodně a zúčastnila se několika stáží a uměleckých setkání, včetně pobytů ve Francii a Polsku. Věra Krumphanzlová se ve větší míře věnuje malbě od 90. let 20. století, přičemž preferuje abstraktní malbu a experimentuje s vlastními technikami, často s využitím monotypu jako základu. Dosud zrealizovala kolem 160 samostatných výstav.