hlavní popis | Akademická malířka. |
stav | lehce přeložená čtvrtka |
technika | litografie |
rozměr | 100x70 cm |
rok | 2009 |
signatura | signováno PD |
rám | ne |
popis v pravém sloupci | 2/30 |
provenience | Diakonie |
život autora | *1946 |
Věra Krumphanzlová se narodila v roce 1946. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a následně absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Svůj zájem o kaligrafii a sumii, japonskou tušovou malbu, prohloubila studiem na Japonské ambasádě a v Japonsko-české společnosti v Praze.
V různých obdobích své kariéry se zapojila do různých uměleckých a mediálních aktivit. Pracovala v rozhlase a televizi, kde se podílela na vytváření různých programů a byla kmenovou ilustrátorkou několika deníků a časopisů. Ilustrovala také mnoho knih a učebnic.
V letech 1996 až 2000 působila jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovské tvrze v Praze, kde se podílela na pořádání mnoha výstav a kulturních projektů. Později se věnovala práci jako architektka, manažerka a autorka výstavních projektů pro různé instituce v Praze.
Její tvůrčí činnost byla oceněna mezinárodně a zúčastnila se několika stáží a uměleckých setkání, včetně pobytů ve Francii a Polsku. Věra Krumphanzlová se ve větší míře věnuje malbě od 90. let 20. století, přičemž preferuje abstraktní malbu a experimentuje s vlastními technikami, často s využitím monotypu jako základu. Dosud zrealizovala kolem 160 samostatných výstav.