#9

Miroslav Houšť
(1953)

Pražský sen

Miroslav Houšť
#9

Miroslav Houšť
(1953)

Pražský sen

1 limit
282 zobrazení
3 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Tvorba akademického malíře, grafika a sochaře Miroslava Houště je v tom nejlepším smyslu slova pokračováním staleté a nepřerušené tradice malířské a sochařské. Jeho dílo je mimořádně mnohotvárné, maluje klasické portréty, intimní zátiší, či romantické krajiny zádumčivé Šumavy i radostně slunné Calabrie, která je druhým umělcovým domovem.
stav
perfektní
barevná litografie na papíře
51x48,5 cm
nedatováno
signováno PD
ne
popis v pravém sloupci
158/196
provenience
Diakonie
život autora
*1954

Pražský sen

Miroslav Houšť, narozený 20. ledna 1953, je akademický malíř, jehož umělecká tvorba navazuje na staletou a nepřerušenou klasickou výtvarnou tradici. Jeho dílo je velmi rozmanité a zahrnuje širokou škálu výtvarných žánrů.

Houšť vytváří monumentální figurální kompozice s mytologickou tematikou nebo s náměty z českých dějin, ale také se věnuje intimním zátiším, portrétům a romantickým krajinám. Jeho práce zachycují zádumčivou atmosféru Šumavy i slunné scenérie Kalábrie.

Narodil se v Praze a absolvoval Akademii výtvarných umění, kde získal titul absolventa. Po dokončení studia setrval v Praze, ale v roce 1990 se přestěhoval do klidné vesnice Tursko nedaleko od Prahy, kde má svůj ateliér. Zde má dostatek prostoru pro svou malbu, grafiku i sochařskou činnost.

Houšť pracuje převážně s olejovými barvami na plátně, ale nevyhýbá se ani jiným technikám jako jsou tempera, perokresba, pastel nebo uhel. V oblasti grafiky preferuje hlubotiskové techniky, zejména lept a akvatinta, ale využívá i litografii, přičemž často sám tiskne své grafické listy, což je v dnešní době neobvyklé.