konec limitování 26. 06. 2021 17:00
datum aukce 26. 06. 2021 18:00
84
2
aktuální cena: žádné nabídky
vyvolávací cena: 75 000 CZK

111. Teodor Josef Mousson (1887 - 1946)

Na trhu - Obraz reprezentuje umělcovo tvůrčí období let 1930-40, tedy po té, co si vybudoval ateliér v Hrádku nad Michalovcami, kde žil a tvořil až do roku l944, kdy onemocněl. Celý výjev je ponořen do odpolední atmosféry sychravého dne a okrovo-šedo-hnědo-modro-fialových tónů. Autor se nebrání impresím z reality, návratu k malířskému přepisu viděného, který se naplno rozvinul v umělcově tvorbě zejména na sklonku jeho života.

technika Olej na kartonu
rozměr 28x33 cm
rok 30. léta min. Století
signatura Signováno LD.
stav díla Původní stav
provenience Soukromá sbírka