konec limitování 26. 06. 2021 17:00
datum aukce 26. 06. 2021 18:00
54
2
aktuální cena: žádné nabídky
vyvolávací cena: 26 000 CZK

5. Otto Gutfreund (1889 – 1927)

Viki - Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Roku 1909 odjíždí studovat do ateliéru E. A. Bourdella na Akademii Grande Chaumière. V roce 1914 se v Paříži setkává s Picassem, Grisem a Apollinairem, což následně ovlivnilo jeho tvorbu. Byl spoluzakladatelem Skupiny výtvarných umělců a výraznou osobností českého kubismu. Sochařské dílo Gutfreundovo je zastoupeno ve všech významných českých a slovenských galeriích a v mnoha soukromých sbírkách po celé Evropě.

technika Patinovaný bronz
rozměr 33 cm
rok Pozdější odlitek
signatura Signováno
stav díla Perfektní
provenience Soukromá sbírka