technika | olej na plátně podložený kartonem |
rozměr | 45,5 x 26 cm |
signatura | signováno vpravo dole: Mucha
vzadu štítek rámařství K. J. Rubeš |
stav díla | Přiloženo potvrzení autenticity ze dne 18. 1. 2022 od držitele autorských práv malíře Mucha Foundation Services Limited, zastoupeného panem Johnem Muchou a paní Sarah Omond.
Dále přiložena expertiza PhDr. Karla Srpa.
Dále posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem. |
provenience | Raritně se vyskytující doklad Muchovy portrétní tvorby s národnostním cítěním. Tato brilantní malba s autorovým typickým skvěle zvládnutým výrazem tváře pochází z druhé poloviny dvacátých let 20. století. Provenience: významná pražská prvorepubliková sbírka stavitele Ing. Augustina Klose |
autor |
(1860 Ivančice - 1939 Praha) |