#200

Švýcarský válcový hrací stroj "Victoria" Forte-Piccolo-Zither s výměnnými válci

#200

hodiny, hrací stroje
39 zobrazení
1 800 EUR
Antikvity Praha s.r.o.
Antikvity Praha s.r.o.
8. 6. 2024 14:00

Odhadní cena
2400

Výrobní číslo 104. Dřevěná skříňka dýhovaná palisandrem a ořechem, s rámečkovou a obrazovou intarzií. V podstavci jsou umístěny 3 válečky z nichž každý hraje 8 melodií. Papírová firemní etiketa s barevným rámečkem na vnitřní straně víka. Stroj s válcem je umístěn v ebonizovaném interiéru pod skleným krytem chránícím stroj před prachem. Indikátor písniček (uvolněný, ale přítomný). Jednodílný hřeben s citerovým nástavcem čítá 50 jazýčků (2 schází), za válcem jemně litá, zlacená mosazná plaketa s firemním emblémem. Švýcarsko, 2. polovina 19. století, rozměry 68 x 28 x 30 cm. Funkční. Stav 2