technika | olej, plátno |
rozměr | 33 x 50 cm |
rok | 1961 |
singnatura | Signováno vpravo nahoře |
stav | Velmi dobrý stav |
další informace | Galerie Ferrero, Ženeva |
ANG | https://www.artbankers.cz/en/projects-8 |
DE | https://www.artbankers.cz/de/projects-8 |
Gen Paul se narodil 2. července 1895 na Montmartru na Rue Lepic v Paříži, Francii. Jeho rodné jméno bylo Eugène Paul. Měl umělecké sklony od dětství a začal kreslit a malovat již jako mladý chlapec. Jeho otec zemřel, když mu bylo deset let, a Gen Paul byl vycvičen k práci v dekorativním nábytku.
Během první světové války sloužil ve francouzské armádě a byl dvakrát zraněn, což vedlo k tomu, že přišel o jednu nohu. Během rekonvalescence se vrátil k malování a v uměleckém prostředí Le Bateau-Lavoir se spřátelil s umělcem Juanem Grisem, který mu poskytl podporu a inspiraci. Gen Paul nikdy nedostal formální umělecké vzdělání, ale svým uměním se živil po téměř 60 let.
Gen Paul byl známý svou expresionistickou tvorbou, která odrážela vlivy umělců jako Toulouse-Lautrec, Van Gogh, Cézanne, Goya, Velázquez a El Greco. Jeho díla byla plná optimismu a vášně pro život, přestože musel překonat svůj fyzický handicap. Mnoho jeho obrazů se vyznačovalo pohybem vytvářeným gestickými tahy štětcem, odvážnými kompozicemi a barevnými plochami.
Gen Paul zemřel 30. dubna 1975 v nemocnici Pitié-Salpêtrière v Paříži. Byl pohřben na hřbitově Cimetière Saint-Vincent na Montmartru