technika | mramor |
rozměr | 35 cm |
rok | 18. stol. |
stav | Velmi dobrý stav, bez viditelného poškození |
další informace | Pozůstalost Roy Hofheinz, Houston, USA, poté soukromá sbírka USA |
ANG | https://www.artbankers.cz/en/projects-8 |
DE | https://www.artbankers.cz/de/projects-8 |
Zcela ojedinělá možnost setkat se na domácím trhu s mimořádným dílem italského sochařského mistra, inspirovaného antikou a velikány starého Říma, tvořícího v průběhu 18. století, tedy v době tzv. Grand Tour, kdy zámožní mladí šlechtici zejména z Anglie podnikali dobrodružné poznávací cesty do Itálie a mimo jiné ve velkém nakupovali díla tehdejších umělců. Nabízená mramorová hlava císaře Caracally, římského diktárora vládnoucího v letech 211 - 217 n.l. pochází z pozůstalosti amerického multimilionáře Roye Hofheinze, mimo jiné bývalého spolumajitele baseballového týmu MLB Houston Astros. Ten sochu zakoupil v 50. letech 20. století při své cestě do Říma. Busta je zpracována se zručností a věrností odpovídající největším antickým mistrům a navzdory stáří kolem 200 let je ve vynikajícím, prakticky nepoškozeném stavu. Odhad: 200 000 - 300 000 Kč