#25

Italský mistr 18. století - Hlava římského císaře Caracally

#25

Sculptures
1 limit
282 zobrazení
150 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
Vyvolávací cena: 150 000 Kč
22. 11. 2022 20:00

mramor
35 cm
18. stol.
stav
Velmi dobrý stav, bez viditelného poškození
další informace
Pozůstalost Roy Hofheinz, Houston, USA, poté soukromá sbírka USA
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Zcela ojedinělá možnost setkat se na domácím trhu s mimořádným dílem italského sochařského mistra, inspirovaného antikou a velikány starého Říma, tvořícího v průběhu 18. století, tedy v době tzv. Grand Tour, kdy zámožní mladí šlechtici zejména z Anglie podnikali dobrodružné poznávací cesty do Itálie a mimo jiné ve velkém nakupovali díla tehdejších umělců. Nabízená mramorová hlava císaře Caracally, římského diktárora vládnoucího v letech 211 - 217 n.l. pochází z pozůstalosti amerického multimilionáře Roye Hofheinze, mimo jiné bývalého spolumajitele baseballového týmu MLB Houston Astros. Ten sochu zakoupil v 50. letech 20. století při své cestě do Říma. Busta je zpracována se zručností a věrností odpovídající největším antickým mistrům a navzdory stáří kolem 200 let je ve vynikajícím, prakticky nepoškozeném stavu. Odhad: 200 000 - 300 000 Kč