#3

H. Bellheim - Portrét Františka Josefa I.

#3

368 zobrazení
130 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
22. 11. 2022 20:00

olej, plátno
79 x 63 cm
1886
singnatura
signováno vpravo dole
stav
Dobrý stav, drobné oděrky na malbě
další informace
Château de Penthes, Švýcarsko
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Malířsky skvěle provedený, velmi autentický portrét nejdéle vládnoucího habsburského panovníka, císaře a mimo jiné také (nekorunovaného) českého krále, jehož autorem je rakouský malíř H. Ballheim. O jeho životě a tvorbě není veřejně k dispozici příliš mnoho informací, ale je zřejmé, že působil jako jeden z dvorních malířů u císařského dvora ve Vídni a kromě toho maloval náboženskou a také orientální tématiku. Vedle našeho obrazu je známo několik dalších Ballheimových portrétů císaře, a to také v podobě grafických tisků. Panovníkovi bylo v době portrétování 56 let. Takto zdařilé dobové portréty Franze Josefa se na trhu objevují velmi sporadicky a jedná se tak o výjimečnou sběratelskou příležitost. Obraz je aktuálně v provizorním rámu, vydražitel jej obdrží umístěný do krásného zlatého zdobeného rámu z 19. století. Odhad: 170 000 - 250 000 Kč