#11

Karol Molnár
(1903 – 1981)

Abstraktní kompozice

Karol Molnár
#11

Karol Molnár
(1903 – 1981)

Abstraktní kompozice

1-50
334 zobrazení
27 000 Kč
ArtKunst Galerie
ArtKunst Galerie
Vyvolávací cena: 27 000 Kč
9. 11. 2020 14:00

tempera, papír
33 x 21 cm
konec 30. let
sign. PD
provenience
Malíř Karol Molnár pobýval v letech 1938-39 v ateliéru Františka Kupky v Paříži, jehož dílo ovlivnilo Molnárovy abstrakce inspirované hudebními motivy
1903 - 1981

Abstraktní kompozice

Karol Molnár se narodil roku 1903 v Brezové pod Bradlom. Nejprve se vyučil zámečníkem a deset let pracoval v továrně. Teprve poté, ve svých devětadvaceti letech, byl přijat na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze. V letech 1938–1939 pokračoval ve studiu v ateliéru profesora Františka Kupky v Paříži, kde mezi oběma muži vzniklo pouto, doložené korespondencí, vedenou v hluboce přátelském duchu. V době válečné (1940–1943) byl Molnár zařazen jako voják u Československé samostatné obrněné brigády ve Velké Británii.

Zemřel v roce 1981 v Praze.