technika | akryl na plátně |
rozměr | 140 x 100 cm |
rok | 2012 |
signatura | na rubu signováno, datováno |
Berlin
Jakub Špaňhel se narodil v roce 1976.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Jiřího Davida a Milana Knížáka. Jeho mimořádný talent začal brzy poutat pozornost již na studiích v Ostravě a pokračoval na AVU v Praze.
Je známým předním reprezentantem současné české malby. Jeho expresivně-realistická plátna zpracovávají pestrou škálu tradičních témat a vyznačují se dynamickou stavbou a osobitou barevností. Špaňhel se účastnil mnoha významných přehlídek a má za sebou mnoho samostatných výstav.
Používá různé techniky malby, ale jeho práce často zahrnují rozměrná plátna a expresivní ztvárnění témat. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha prestižních veřejných institucí i soukromých subjektů.