#79

Augustin Mervart
(1889 – 1968)

Na pastvě

Mervart Augustin (1889 - 1968), Na pastvě
#79

Augustin Mervart
(1889 – 1968)

Na pastvě

8 limitů
942 zobrazení
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
2. 3. 2021 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Na pastvě, olej na plátně, 125 x 140 cm, zezadu výstavní razítka, publikováno,

mnohokrát vystaveno, např:

27.6 - 18.8.2020 Soláň
27.6 - 31.8.2012 Olomouc
1.5.  - 6. 6. 2010 Golčův Jeníkov

výstavní katalog a monografie autora je součástí prodeje.

Augustin Mervart se narodil 30. prosince 1889 v Krásnu nad Bečvou a zemřel 15. srpna 1968 v Přerově. Byl českým malířem a krajinářem. Svá studia zahájil v letech 1903–1908, kde studoval figurální řezbářství na Odborné škole pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí pod vedením profesora Františka Hrachovce. Svoji první výstavu uspořádal v roce 1908 v Krásně nad Bečvou.

Pro Mervartovo dílo jsou charakteristické obrazy valašské přírody a městská témata. Přestože se zaměřoval především na Přerov, nevyhnul se ani jiným městům, jako je Hradec Králové. Kromě toho vytvářel obrazy z dojmů ze studijních cest po jihu Evropy, především z Dalmácie a Itálie.

Technicky se Augustin Mervart vyjadřoval především olejomalbami, akvarely a kresbou. Litografie v jeho díle jsou méně časté. Mervart vycházel z řezbářské rodiny a jeho dílo odráží hlubokou lásku k přírodě a krajinnému prostředí.