| prodejce | Galerie Goltzova tvrz |
Cesta v lese (9S), olej na kartonu, 65 x 50 cm, signováno
Karel Schadt se narodil 20. listopadu 1888 v Příbrami.
Absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav v Příbrami a následně Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. Byl českým impresionistickým malířem a pedagogem známým zejména pro své olejomalby krajin.
Pracoval jako železniční úředník a pedagog.
Zemřel 19. června 1955 v Příbrami.

![[object Object]](https://cdn.livebid.cz/authors/14480.jpg?v=2)