#6

Ferdinand Kotvald
(1898 – 1980)

Cirkus

Kotvald Ferdinand (1898 - 1980)
#6

Ferdinand Kotvald
(1898 – 1980)

Cirkus

4 limity
585 zobrazení
Vyvolávací cena: 800 Kč
11. 12. 2018 19:00

prodejce
Aukční dům Korunní

Cirkus, olej na dřevěné desce, 18x32 cm, sign PD F. KOTVALD špatně čitelně

Ferdinand Kotvald se narodil 24. května 1898 ve Vyškově na Hané. Po absolvování studií doma i v zahraničí, včetně pobytu v Paříži, Itálii a Jugoslávii, poprvé vystavoval na výstavě Nesdružených v "Mánesu" v Praze. Později se prezentoval na členských výstavách Umělecké besedy v Praze.

Ferdinand Kotvald měl svou první soubornou výstavu v Topičově salonu v Praze a další v Lázních Poděbradech a v Městském průmyslovém muzeu v Hradci Králové. Od roku 1930 se věnoval výhradně malířství a byl ovlivněn styly Vincenta van Gogha a Oskara Kokoschky. Jeho obrazy jsou součástí sbírek ministerstva školství, galerie města Prahy, Zlínské galerie, Národní banky v Praze a nacházejí se také ve sbírkách soukromých kolekcionářů. Ferdinand Kotvald přispěl k českému výtvarnému umění svým osobitým pohledem a stylem inspirovaným moderními proudy první poloviny 20. století.

Zemřel v roce 1980 v Praze.