#8

Václav Kozák
(1889 – 1969)

Zlatá ulička

Kozák Václav (1889 - 1969), Zlatá ulička,
#8

Václav Kozák
(1889 – 1969)

Zlatá ulička

593 zobrazení
26. 3. 2019 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

olej na plátně, 50 x 70 cm, rámováno, zezadu zbytky autorského štítku, rám mírně poškozen

Václav Kozák se narodil 25. července 1889 v Kolíně. Byl malířem krajinářem.

Studoval soukromě v malířské škole Ferdinanda Engelmüllera v Praze a následně pokračoval ve studiích v Mnichově a ve Vídni. Své práce souborně vystavoval ve městech jako Vídeň, Praha, Pardubice, Kutná Hora a Chrudim. Václav Kozák se specializoval na krajinomalbu a jeho díla byla prezentována na různých výstavách v České republice.

Zemřel v roce 1969.