#213

Zdeněk Sigmund
(1924 – 2017)

Suchý květ

Sigmund Zdeněk, (1924 - 2017)
Sigmund Zdeněk, (1924 - 2017)
Sigmund Zdeněk, (1924 - 2017)
Sigmund Zdeněk, (1924 - 2017)
#213

Zdeněk Sigmund
(1924 – 2017)

Suchý květ

402 zobrazení
15. 10. 2019 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Suchý květ, monotyp, 23 x 41 cm, signováno, rámováno

Zdeněk Sigmund se narodil v Praze v roce 1924. Studoval na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze, kde strávil dva semestry u profesora O. Nejedlého, a poté pokračoval ve studiích na Pedagogické fakultě v Brně, kde měl možnost pracovat pod vedením profesorů Makovského, Urbana a Miléna.

Zdeněk Sigmund byl známým keramikem a výtvarníkem. Jeho umělecká činnost zahrnovala převážně práci s keramikou. Pravidelně vystavoval svá díla v různých českých městech, včetně Prahy, Brna, Jičína, Pardubic, Heřmanova Městce a Chrudimi. Měl také příležitost vystavovat své práce v zahraničí, například na Světové výstavě EXPO'58 v Bruselu, v letech 1965, 1966 a 1967 v italské Faenze, a byl zastoupen na výstavách československé keramiky v Istanbulu, Sofii, Ženevě a jinde.

Zdeněk Sigmund zemřel roku 2017 v Pardubicích.