#46

Gustav Porš
(1888 – 1955)

Zima

Gustav Porš (1888–1955) Zima
Gustav Porš (1888–1955) Zima
Gustav Porš (1888–1955) Zima
Gustav Porš (1888–1955) Zima
Gustav Porš (1888–1955) Zima
#46

Gustav Porš
(1888 – 1955)

Zima

237 zobrazení
55 000 Kč
CFIG Arts a.s.
CFIG Arts a.s.
20. 9. 2023 19:00

signováno vlevo dole Porš Gustav
olej na plátně
rozměry
84 x 106 cm
rámováno

olej na plátně, 84 x 106 cm, signován vlevo dole Porš Gustav

Gustav Porš se narodil 2. února 1888 v Chrudimi.

Studoval na Akademii umění v Praze v letech 1912–1915 u profesorů Vlaha Bukovace a Jana Preislera. Byl známý jako krajinář a často tvořil na Českomoravské vrchovině, ve Skutči a v Železných horách. Po dokončení studií se usadil ve Skutči, kde žil a pracoval až do konce svého života.

Jeho díla, zachycující krásu tamější krajiny, jsou dodnes oblíbená a často se dědí z generace na generaci v domácnostech ve Skutči a okolí.

Zemřel 2. května 1955 ve Skutči.