banner

Každý Může být uměLcem - charitativní aukce

Charitativní aukce obrazů, které namalovali lidé s mentálním postižením
Online v 18:00

Téměř 80 lidí s mentálním postižením věnovalo své obrazy do charitativní aukce a výtěžek z případného prodeje půjde na podporu daného autora či zařízení.

Doporučené

Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
500 Kč
Jan je zodpovědný a férový chlap. Když něco řekne nebo slíbí, tak to platí. Nevíš, do jakého autobusu nastoupit? Poradíš se s Honzou. Od dětství miluje vlaky. Motivem jeho obrazu je půllitr piva. Honza totiž rád zajde na jedno či dvě pivka do Parlamentu. To je restaurace v Jihlavě, kam chodí se svým kamarádem Bohouškem. A ty vlaky? Snad příště...
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
1 850 Kč
Slečna Iveta je milovnicí všeho krásného, od šperků a šatů, kterými se ráda krášlí, až po krásná místa, kde nabírá svou inspiraci k malování. Miluje Prahu, kde se narodila, obzvláště její starou historickou část. Proto není divu, že místo které má ráda, je opět Praha s veškerou svou krásou a noblesou, kterou nám nabízí.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
1 050 Kč
Pan Babka říká: „Nejraději jsem ve svých vzpomínkách na rodinu. Zvláště na maminku, která zemřela velice mladá, a na sestru, se kterou jsem vyrůstal. Vzpomínám na domov na horách, na strejdy a na našeho černého chlupatého psa.“
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
500 Kč
V naší třídě je celkem 8 žáků. Je u nás velmi živo. Spolu se učíme, hrajeme si, vaříme, vyrábíme, zpíváme... Moc rádi všichni chodíme ven, obzvlášť na hřiště, kde si každý najde svoje. Proto jsme se ho rozhodli namalovat. Malovali jsme houbičkami s využitím šablon a starší z kamarádů štětcem.
Item image
Aktuální cena:
1 000 Kč
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
Anděl strážný hlídá Charkov, je to moc hezké město, ale teď je tam špatná válka. Anděl strážný kocour hlídá babičku, ať už válka skončí. Na Ukrajině zůstala babička i tatínek, je mi to líto.
Item image
Aktuální cena:
bez limitu
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
Tomáš Rybička | malíř malující své obrazy hlavou | Tomáš Rybička je mladý malíř, který svá díla tvoří opravdu hlavou. Od narození žije s těžkým motorickým postižením, nemůže chodit, nemůže mluvit, přesto se svým hendikepem kreativně pracuje, s nadhledem, někdy až tvrdohlavě, hledá i malé kroky k tomu, aby se v životě mohl realizovat a svůj život smysluplně žít. S takovými motorickými (ne)možnostmi je každá činnost fyzicky náročné dílo. Právě i malba obrazu štětcem upevněným v čelence na hlavě je pro tohoto malíře i jeho okolí silný prožitek. | Tomáš je člověk, kterého zajímá a baví svět, má přátele, zdaleka ne pouze z okruhu lidí s hendikepem. Je neobyčejně vtipný, vnímavý k lidem i svému okolí… Překvapivě miluje adrenalinové situace, jet na vozíku z kopce, na lodi po rybníce, v horolezeckém úvazu lézt na stromy, jet ve vozíku maratony, chodit na koncerty, festivaly, letět balónem, prožívat i neobyčejné chvíle… | Tomáš je z Vysokého Mýta, 27 let žije v sociálních službách Domova pod hradem Žampach. Jeho snem je žít co možná nejnormálnějším způsobem života, tak jako ostatní muži jeho věku …, realizovat se malbou obrazů, žít naplno. | Tomáš maluje asi 20 let. Začal kdysi v Hamzově léčebně v Košumberku, kde mu hlavový držák štětců i jiných alternativních pomůcek vyrobili. Všechny obrazy vznikají vždy s pomocí asistenta. A asistentů se za ty roky vystřídalo několik. Tomáš pohledem očí vybírá štětce, vybírá barvy, vybrané barvy mu asistent dává na paletu a malíř si je pak sám nabírá a míchá, nanáší na plátno držené asistentem. Nyní má Tomáš hotových více než 100 obrazů. Měl několik výstav, v Letohradě, Žamberku, Žampachu, Košumberku, Praze i v Brně. Pelhřimovským Muzeem kuriozit byl vybrán a zapsán do České knihy rekordů jako jediný malíř, který „maluje hlavou“.