#17

Hugo Boettinger
(1880 – 1934)

Studie aktu

Boettinger Hugo
Boettinger Hugo
Boettinger Hugo
Boettinger Hugo
Boettinger Hugo
#17

Hugo Boettinger
(1880 – 1934)

Studie aktu

Drawings
1 limit
473 zobrazení
1 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
30. 9. 2020 20:00

tužka
39 x 29 cm
1924
signováno PD
rámováno
1880-1934

Studie aktu

Hugo Boettinger se narodil 30. dubna 1880 v Plzni. Byl českým malířem, grafikem, karikaturistou, loutkářem a ilustrátorem. Jeho umělecký styl kombinoval dekorativní naturalismus a akademismus, které později obohatil o snahu zachytit taneční či sportovní pohyb. Své karikatury publikoval pod pseudonymem Dr. Desiderius.

Boettinger vystudoval reálné gymnázium v Praze a následně studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesorů Felixe Jeneweina a Emanuela Krescence Lišky. Poté přešel na Akademii výtvarných umění, kde studoval u profesora Maxmiliána Pirnera. Během let 1903–1906 cestoval po Evropě. Po návratu do vlasti žil v Praze, působil na Akademii výtvarných umění a byl členem uměleckých spolků Mánes, Hollar a Česká akademie věd a umění.

Boettinger se specializoval na portréty hudebníků, ale jeho tvorba zahrnovala také akty mladých dívek a žen, které často zobrazoval ve skupinách a v přírodním prostředí. Jeho karikatury a humorné kresby poskytují obrazový záznam společenského a hudebního života první poloviny 20. století. Jeho známé práce zahrnují litografie, jako například soubory "Amor a Psyche", vydané v roce 1923, a portrét prezidenta Masaryka.

Hugo Boettinger zemřel 9. prosince 1934 v Praze a je pohřben na Vinohradském hřbitově vedle své ženy Růženy.